Günün Tarihi:30 Kasım 2020

Drenaj’lar temizleniyor


Drenaj kanalları temizlik çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Yusuf Çelebi, “Şehrimizde tarımı geliştirmeye vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gidermeye devam edeceğiz” dedi.

Bakım yapılıyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Yusuf Çelebi, drenaj kanalları temizlik çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Yusuf Çelebi, “Daire Başkanlığı olarak sulama göletleri, drenaj kanalları ve sulama kanallarının bakım, onarım ve kontrol çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Teknik ekibimizin sahada yaptığı incelemelerle tespit edilen ve ihtiyaç duyulan noktalara vatandaşımızın mağduriyetini gidermek için anında müdahale ediyoruz. Bu kapsamda drenaj kanallarının bakımı için 2017 yılında 466 bin 387 TL’lik yatırım yaptık. Bu yıl ise ilkbahar ayları içerisinde de 205 bin TL’lik yatırımla drenaj kanallarının bakım ve ıslahını gerçekleştirdik” dedi.

Tarımı geliştireceğiz

Çelebi, “Yıl içindeki çalışmalarımız devam etmekte olup şuanda Bağlar Mahallesi, Süleymanbey Mahallesi, Kömürlük Mahallesi ve Poyrazlar Mahallesi’nden geçen drenaj kanalının bakım ve ıslah çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Ayrıca Daire Başkanlığı olarak Sakarya genelinde bulunan drenaj kanallarının bakımı ve ıslahı içinde 2 bin saatlik bir çalışma öngörüyoruz. İhalenin ardından çalışmalara başlayacağız. Şehrimizde tarımı geliştirmeye vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gidermeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

14 Aralık 2018 , Cuma Bu haber toplam 550 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU