Günün Tarihi:25 Ocak 2021

Siber zorbalığa dikkat!


Adapazarı MYO öğrencileri; sosyal medya ortamında şiddete maruz kalan, kandırılan çocukların neler yapabileceği konusuna yönelik Anka Koleji’nde öğrencilere “Sosyal Medyada Siber Zorbalık ve Nefret Kültürü” semineri düzenledi.

Seminer

Özel Anka Koleji kampüsünde gerçekleştirilen “Sosyal Medyada Siber Zorbalık ve Nefret Kültürü” adlı seminere, Adapazarı MYO Müdürü Dr. Öğretim Üyesi İsmail Gümüş, Özel Anka Okulları Kurucusu Prof. Dr. Murat Tosun, Adapazarı MYO  Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Ezgi Tanrıverdi,  Anka Okulları yöneticileri Aslı Algın, Yunus Emre Ersoy ve öğrenciler katıldı. Etkinlikte Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencileri Yaren Töre, Tuğba Asena Yurdagül, Fatma Oyar, Levent Zor da bir sunum gerçekleştirdi.

Öğrenciler cesaretlendirildi

Sunumlarda sosyal medya ve internet üzerinden yaşanabilecek sorunlara karşı çocukların neler yapması gerektiğini anlatıldı.  Günümüzde son derece yaygınlaşan aileleri ve eğitimcileri zor durumda bırakan siber zorbalık konusunda öğrencilerde tutum ve davranış değişikliği oluşturmak ve farkındalık yaratmak amacında olduklarını söyleyen Bölüm Başkanı Ezgi Tanrıverdi, sosyal sorumluluk anlayışı gereği öğrencileriyle birlikte çocuklarda farkındalık oluşturmayı hedeflediklerini söyledi.

 

14 Aralık 2018 , Cuma Bu haber toplam 642 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU