Günün Tarihi:6 Ağustos 2020

Doktora öğrencilerine maaş


Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, doktora öğrencilerine sanayide yapacakları bilimsel araştırmaları karşılığında 4 yıl boyunca TÜBİTAK destekli 4 bin 500 TL maaş verecek.

Bilimsel araştırmalar

Türkiye’deki sanayiye doktora düzeyinde akademik katkı sağlayacak “Sanayi Doktora Programı” başlıyor. Uygulamalı eğitim modelini lisansüstüne de taşıyan Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi,  doktora öğrencilerine sanayide yapacakları bilimsel araştırmaları karşılığında 4 yıl boyunca TÜBİTAK destekli 4 bin 500 TL maaş verecek.  Yükseköğetim Kurulu tarafından da desteklenen ve Türkiye’ye model olan iş yeri eğitim uygulamalarını doktora çalışmalarında da sürdürecek Üniversite, Sakarya’da faaliyet gösteren Federal Elektrik ve Optimak firmalarıyla işbirliği protokolü imzaladı.

Destek verilecek

Sanayi sorunlarına çözüm üretecek çalışmaların yapılması hedeflenen Sanayi Doktora Programı’yla özel sektörde daha fazla araştırmacının istihdam edilmesi hedefleniyor. Projeyle doktora öğrencilerine yönelik burs ve özel sektöre yönelik istihdam desteği verilecek. Türkiye’nin teknolojik dönüşüm hedeflerine yönelik önemli bir katkısı beklenen projeyle doktoralı insan kaynağının arttırılması amaçlanıyor. Proje kapsamında istihdam edilecek ve sektörün sorunlarına çözüm üretmeye çalışacak doktora öğrencilerinin maaşlarını ise proje kapsamında TÜBİTAK ödeyecek.

Sorunlara çözüm aranacak

Proje Koordinatörü SUBÜ Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Zafer Tatlı, “Üniversitemizin misyonuna  uygun olarak uygulamaya yönelik lisansüstü seviyesinde sanayinin sorunlarına çözüm bulma ve sanayimizin rekabet gücünü arttırmaya yönelik üniversitemizde özgün projeleri devam ettireceğiz, güçlü bir proje ekibimiz var, ilerleyen zamanda birçok firma ile işbirliklerimizi geliştirerek yeni projelere imza atacağız. Bu anlamda Sakarya’da bulunan firmalarımızı Üniversitemize işbirliği protokolleri yapmak üzere bekliyoruz” dedi

16 Aralık 2018 , Pazar Bu haber toplam 452 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU