Günün Tarihi:31 Ekim 2020

Okul önleri artık daha güvenli


Sakarya Emniyet Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen 'Okul Geçit Görevlileri' projesi ile okul önlerinde öğrencilerin karşıya daha güvenli geçmeleri sağlanıyor.

Giriş çıkışlar

Okul Geçit Görevlileri 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunun 134.üncü maddesi ve Karayolları Trafik Yönetmeliğinin 178.inci maddesince öğrencilerinin okul önlerinde ve okul geçitlerinde güvenli şekilde okula giriş ve çıkışlarını sağlamak amacıyla istekli öğretmen, öğrenci ve velileri kapsamaktadır.

 

Gönüllü öğrenciler

Sakarya Trafik Denetleme Eğitim Büro Amirliğinden Polis Memuru Murat Ünal tarafından Şehit Erol Olçak Lisesi konferans salonunda Mithatpaşa Anadolu Lisesi, Aydın Gürdamar Ortaokulu, Yunus Emre İlkokulu, Bahçelievler Gazi İlkokulu ve Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi’nde gönüllü öğrenci, öğretmen ve velilere teorik ve uygulamalı “Okul Geçit Görevlileri” eğitimi verildi. Eğitim sonunda Okul Geçit Görevlileri yazılı sınava tabi tutuldu.

 

Nasıl kullanılacağı

Uygulamalı olarak yapılan eğitimde öğrencilerin öncelikle kendi güvenliklerini almalarının önemi ve nasıl alacakları, okul geçidi kıyafetinin önemi ve araç gereçleri nasıl kullanacakları, araçları nasıl durdurmaları gerektiği, görevli olduğu okul geçidinde kendilerinin talimatları olmadan öğrencilerin ve sürücülerin hareket etmemeleri gerektiği, öğrencilerin karşıdan karşıya nasıl güvenli bir şekilde geçilebileceği anlatıldı.

 

Okul emniyeti

Uygulamalı eğitimlerin verildiği Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi Müdürü Fikret Güneş eğitimler sonunda yaptığı değerlendirmede, “Öncelikle gönüllü olan tüm öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın günlük yaşamlarının büyük bir bölümü eğitim kurumlarında geçmekte ve okul emniyeti çocuklarımızın güvenliğinin sağlanması bakımından ayrı bir önem ve önceliğe sahip bulunmaktadır” dedi.

 

Trafik bilinci

Güneş, “Okul Geçit Görevlilerimiz sayesinde öğrencilerin karşıdan karşıya geçişlerinin kolay ve güvenli hale getirilmesi ve öğrencilerde trafik bilinci oluşturularak kurallara uymalarının sağlanması amaçlanmıştır. Eğitimleri veren Polis Memuru Murat Ünal’a, projeye destek veren İl Emniyet Müdürlüğümüze ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze çok teşekkür ediyoruz” dedi.

 

16 Aralık 2018 , Pazar Bu haber toplam 514 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU