‘Biz yarışmak istiyoruz’16 Aralık 2018, Pazar

Kendi adaylarımız

MHP ile AK Parti arasında Cumhur İttifakı görüşmeleri devam ediyor. Sakarya’da ise ittifak olup olmayacağı konusunda net bir durum yokken İl Başkanı Ahmet Ziya Akar da görüşmelerin ardından alınacak kararı beklediklerini dile getirdi.

 

Şu anda masada

Sakarya’da kendi adaylarını çıkarmak istediklerini ve bu konuyu genel merkeze de bildirdiklerini belirten MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, “ Görüşmeler devam ediyor, Sakarya da büyükşehir olduğu için şuanda masada. Biz Büyükşehir ve ilçelerde seçime kendi adaylarımız ile girmek istiyoruz” dedi.

 

‘Karar genel merkezin’

Tüm ilçelerde aday adaylarının olduğunu hatırlatan Akar, “ Tüm ilçelerimizde iddialıyız ve kendimize inanıyoruz. Genel merkeze tüm ihtimaller üzerine raporumuzu sunduk.  Yarışmak istiyoruz ancak karar tabi ki genel merkezimizin. Genel Başkanımız  Devlet Bahçeli ittifak konusunda ne karar alırsa Sakarya Teşkilatı olarak arkasında duracağız” ifadelerini kullandı.

 

3 isimle görüşülüyor

 Büyükşehir belediye başkan adaylığı için daha önce 3 isimle görüştüklerini ifade eden Akar, “ İttifak durumuna göre bu isimlerden bir tanesini adayımız olarak açıklayacağız” şeklinde konuştu. 

Bu haber toplam 712 defa okundu.