Günün Tarihi:17 Mayıs 2022

Öğretmenler daha aktif olacak


Öğretmenlerin sınıflarda daha aktif ders işlemelerine imkan sağlayacak oyunlaştırma eğitimine yoğun ilgi gösterildi.

120 öğretmen katıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bu yıl uygulamaya koyduğu Sakarya Eğitim Akademisi (SEAK) tarafından düzenlenen eğitimler öğretmenlerin yoğun ilgisiyle devam ediyor. SEAK tarafından öğretmenlere uygulanan eğitimler arasında yer alan Oyunlaştırma Eğitimi Atölye çalışmalarına 120 öğretmen katıldı. Ekim ayında başlayan ve ardından Kasım ve Aralık döneminde 4 grup halinde yapılan Uygulamalı Oyunlaştırma Eğitimlerine İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş da katıldı.

Uygulama yapılacak

Öğretmenlerin sınıflarda daha aktif ders işlemelerine imkan sağlayacak ilimiz bir AVM’de  atölye salonunda yapılan Oyunlaştırma Eğitimlerinde öğretmenleri yalnız bırakmayan İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş sınıf içinde uygulanabilecek oyunlaştırma örneklerinde öğretmenlere eşlik etti. SEAK’ın öğretmenlere yönelik diğer bir eğitimi ise Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi. 120 öğretmenin katıldığı ‘Oyunlaştırma Farkındalık Eğitimi’nde bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, eğitime katılan öğretmenlere önümüzdeki aylarda uygulamalı eğitimler verileceğini belirtti.

Devam edecek

Müdür Durmuş, eğitimler sayesinde öğretmenlerimizin sınıflarda daha aktif ders işleme imkanına kavuşacaklarını söyledi. Matematik Mühendisi olmasının yanında, oyunlaştırma eğitimleri konusunda uzman olan Ercan Altuğ Yılmaz’ın verdiği eğitimler öğretmenler tarafından büyük ilgiyle izlendi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi tarafından koordinasyonu sağlanan Sakarya Eğitim Akademisi faaliyetleri öğretmenlerin istekleri doğrultusunda eğitim yılı boyunca devam edecek.

16 Aralık 2018 , Pazar Bu haber toplam 698 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU