Günün Tarihi:28 Kasım 2020

“ TAŞIMACILIKTA SIKINTI YAŞIYORUZ”


Kuzuluk Kooperatifi Başkanı İhsan Öztürk taşımacılık sektörünün günden güne zora girdiğini söyleyerek yaşama mücadelesi veren bizlerde büyük sıkıntı içindeyiz dedi.

Paradan değerli

Kuzuluk Kooperatifi Başkanı İhsan Öztürk  ve Yönetim Kurulu İkinci Başkanı İsmail Çelikdemir, Gazetemiz Akyazı temsilcisi Salim Özyılmaz’ı ofisinde ziyaret etti. Başkan İhsan Öztürk, “Kooperatif olarak Kuzuluk Mahallesi’nden Akyazı’ya ve Sakarya’ya yolcu taşımacılığı yapıyoruz, bu hizmeti verirken yolcu her zaman haklıdır ilkesinden hareketle taşımakta olduğumuz tüm yolcuların takdirini kazanmak, yolcularımıza eşit davranarak onları sorunsuz bir şekilde gidecekleri yere götürmek için gayret gösteriyoruz. Biz bunları elbette ki para kazanmak için yapıyoruz ama bizim için bu yaptıklarımızın paradan daha değerli olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Yollarımızı yapın

Kooperatiflerinin merkezi olan Kuzuluk’ta uzun süreden beri sürmekte olan alt yapı çalışmalarının hala tamamlanamamış olması, alt yapı nedeniyle bozulan ana yollarında asfalt serim çalışması yapılmıyor olması yüzünden sıkıntılar yaşadıklarına da dikkat çeken Kooperatif Başkanı Öztürk ve yardımcısı Çelikdemir, “Ana yollarımızın bir an önce asfaltlanması istiyoruz. Yeni aldığımız araçlarımız kısa sürede tamirhanelerden çıkamaz hale geldi. Bu durum kuşkusuz yolcu taşımacılığı yapan bizleri hem ekonomik bakımdan hem de zaman israfı bakımından son derece sıkıntıya sokuyor.”

Haksız rekabet

Öztürk ve Çelikdemir, Küçücek Kooperatifine bağlı otobüslerle de haksız bir rekabet içinde bırakıldıklarını bu durumun hiç zaman geçirilmeden düzeltilmesi gerektiğini söyleyerek, “ Bizimle birlikte Küçücek Kooperatifine bağlı otobüslerde Adapazarı’na yolcu taşımacılığı yapıyor. Onlara gösterilen güzergah D-140 karayoluna çıkmadan Mudurnu deresi kenarından fabrikalar yanından Akbalık, Kayalar istikametinden Adapazarı’na gitmekti. Mudurnu deresi kenarından fabrikalar yanından alt yapı çalışmaları nedeniyle yollarının bozulduğunu ileri sürerek yolları asfaltlanana kadar D-140 karayolundan Devlet Hastanesi önünden geçip eski güzergahlarına girmekle ilgili talepleri UKM tarafından geçici olarak uygun görülmüştü.”

Sorun düzeltilsin

Açıklamanın devamında, “Bahse konu olan yolları asfaltlanmış olmasına rağmen Küçücek Kooperatifine kayıtlı otobüsler tarafından bir daha o güzergah kullanılmamakta ve hala geçici olarak gösterilen güzergah kullanılmakta ve Devlet Hastanesindeki yolcularımız da o otobüsler tarafından alınmaktadır. Bizi zor durumda bırakan ve yolcu bulamaz hale getiren bu uygulamanın düzeltilmesini ve Küçücek Otobüslerinin eski güzergahlarına döndürülmelerini UKM ve diğer yetkililerimizden bekliyor ve acil olarak da istiyoruz. Çünkü bu işin sonunu iyi görmüyoruz” dediler.

 

17 Aralık 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 530 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU