Günün Tarihi:7 Temmuz 2020

Halk oyuncuları gecede buluştu


İlimizde Halk Oyunlarına gönül verenler, birlik ve beraberlik gecesinde bir araya geldiler.

 Ailelerden ilgi

Halk Oyunları eğitmenlerinden Faruk Yıldız, Sunay Özgönül Oğuzhan, Erol Duman ve Gülden Özlü’nün öncülüğünde düzenlenen geceye halk oyuncuları ve aileleri büyük ilgi gösterdi.

 

Halk dansları

Muhteşem gecenin başlangıcında halk oyunlarında 40 yılı geride bırakan Bir Nefes Anadolu Halk Dansları Topluluğu üyesi Erol Duman’a gecenin onur konukları Folkart Başkanı Sinan Çileli, Adapazarı Belediyesi emekli Sosyal İşler Müdürü Özkan Gümülcüneli ve Emekli Kültür Müdürü Yaşar Şahin tarafından plaket verildi.

 

Bir nefeste 40 yıl

Ayrıca gecenin organizasyon komitesi tarafından Erol Duman ve halk oyuncu eşi Suna Duman için ikilinin halk oyunları kostümüyle karikatüre edilmiş “Bir Nefeste 40 Yıl” isimli minik heykelleri hediye edildi.

 

Popüler oyunlar

İlimizde halk oyunlarının yaşatılmasına eğitici ve oyuncu olarak önemli katkılar sağlayan halk oyuncularının birlik ve beraberlik gecesinde eğlence ise zirve yaptı. “Vur patlasın çal oynasın” sloganıyla pisti dolduran halk oyuncular, halk dansları başta olmak üzere günümüz popüler oyunlarını başarıyla sergilediler. Halk Oyuncuları buluşmasını organize eden eğiticiler; gecenin düzenlenmesine katkı sağlayan Sönmez Düğün Salonu işletmecisi Ada Dans GSK Halk Oyunları Derneği Başkanı Serdar Sönmez’e ve işletme müdürü Salim Tokalak’a çok teşekkür ettiler.

 

Geceye katılım

Katılanların nezih bir ortamda keyifli anlar yaşadığı geceye; ilimizde halk oyunları faaliyetlerine her zaman destek sağlayan, halk oyuncularının ağabeyim diye hitap ettiği Folkart Başkanı Sinan Çileli, Emekli Kültür Müdürü Yaşar Şahin, Adapazarı Belediyesi emekli Sosyal İşler Müdürü Özkan Gümülcüneli, Erenler Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Akdeniz, Erenler AK Parti İlçe Başkanı Resul Erdoğan Yılmaz, İl Milli Eğitim Basın Sorumlusu Yalçın Akaltın onur konuğu olarak katıldılar. 

17 Aralık 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 1446 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU