Günün Tarihi:19 Mayıs 2021

Türk Büro-Sen kahvaltıda buluştu


Türkiye Kamu Sen Konfederasyonuna bağlı Türk Büro Sen Sakarya Şubesi üyeleri, AKM’de düzenlenen dayanışma kahvaltında buluştu.

Kırmızı çizgimiz

Kahvaltıya Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Aslan’da katıldı. Buluşmaya ev sahipliği yapan Sakarya Şube Başkanı Kenan Toka “Hükümet ikinci yüz günlük eylem planında 3600 ek gösterge konusunda bulunması memnuniyet vericidir. Ancak ek gösterge tüm memurlar için genişletilmezse eksik kalacak, sorunları tam olarak çözmeyecektir. Güvenceli ve kadrolu çalışma kırmızı çizgimizdir. Türk Kamu Sen sözleşmeli memurlara kadro talebini KPDK toplantısında gündeme getirdi, kadro alana kadar mücadeleye devam edeceğiz”

 

Güzel haberler yakın

Genel Başkan yardımcısı Aslan’da, “Türkiye Kamu Sen tarafından hazırlanan ve MHP Milletvekili Mustafa Kalaycı’nın kanun teklifi olarak TBMM ye sunduğu 3600 ile ek gösterge cetvelinde değişiklik yapılmasına dair kanun teklifi plan ve bütçe komisyonuna sevk edilmiştir. Milletvekili Av. Halil Öztürk konu ile ilgili yaptığı konuşmada  adalet hizmetleri sınıfı oluşturulması, Adalet Bakanlığının bel kemiğini oluşturan zabıt katibi, mübaşir, yazı işleri müdürü, infaz koruma memuru, emanet memuru, icra memurları, şoför, teknik personel, hizmetli gibi diğer personellerin maaşlarında maddi anlamda iyileştirme yapılması, mübaşirlerin GİH sınıfına alınması gerekliliği ve 3600 ek göstergenin verilmesi gerekliliğini dile getirdi, güzel haberler yakındır” dedi.

17 Aralık 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 673 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU