Günün Tarihi:18 Ocak 2021

Eğitime önemli katkı


Ford Otosan tarafından "Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi İşbirliği Protokolü" kapsamında, öğrencilerin teknik eğitimde gelişen teknolojiyi takip etmeleri amacıyla Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne araç hibe edildi.

Otomobil hibesi

Arifiye’de bulunan Ford Akgün bayisindeki araç teslim töreninde şirket yetkilileri hibe edilen aracın anahtarını, Sakarya Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş'a teslim etti. Durmuş, gazetecilere yaptığı açıklamada, Ford Otosan'ın Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne araç teslimi için bir araya geldiklerini söyledi.

 

Bizim okullarımız

Mesleki eğitimde sadece eğitim camiasının değil, sektörün de sorumluluğu bulunduğunu vurgulayan Durmuş, "Günümüzde teknoloji çok hızlı ilerliyor. Bu değişime hızlı ayak uydurabilmenin yolu ve en etkili rolü, sektörle iş birliğidir. Mesleki alanda aradığımız şey; beceri eğitimi. O nedenle sektör temsilcilerimize üretime yönelik ürünlerinizin bazı parçalarını bizim okullarımıza sipariş verin diyoruz. Bunu bizim çocuklarımız üretsinler, ürettikleri üründen elde ettikleri gelirler destekleyici, motive edici unsurlar olsun” dedib

 

Aidiyet duygusu

Müdür Durmuş, “Öğrencilerimiz, becerisi geliştiği oranda iş yapacak ve bu oranda okulun döner sermaye işletmesinden gelir elde edecek. Bu, sektörle aidiyet duygusunu artıracağından mesleki eğitime büyük katkı sağlayacaktır. Bu vesileyle Sakarya'daki sektör temsilcilerimizi bizimle iş birliğine davet ediyorum. İnşallah Sakarya'mızı mesleki eğitimde olması gereken yere birlikte taşıyalım" dedi.

 

71 meslek lisesine

Ford Otosan Satış Sonrası Bölge Müdürü Sinan Neccar da Türkiye çapında toplam 71 meslek lisesine Ford Otosan'ın araç hibe ettiğini, bunlardan birini Sakarya'ya verdiklerini belirtti.

Neccar hibe edilen aracın öğrencilerin sektöre girmesine vesile olmasını temenni etti.

 

19 Aralık 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 599 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU