Günün Tarihi:21 Ekim 2021

AGD Mekke’nin Fethine hazırlanıyor


Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve Milli Gençlik Vakfı’nın (MGV) organizasyonuyla gerçekleşecek olan Mekke’nin Fethi programı bu yıl da Adapazarı Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek.

İnşirah teması

Program öncesinde basın mensuplarıyla Beylik Kebap’ta bir araya gelen AGD Sakarya Şubesi Teşkilatlanma Başkanı Muhammet Öztopaloğlu ve yönetimi çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Bu yıl ‘İnsanlığa bir inşirah’ temasıyla yola çıktıklarını kaydeden Öztopaloğlu, programda konuşmacı olarak Orhan Cami İmam Hatibi Mustafa Aydın’ın katılacağını belirtti.

Yeryüzünün ilk binası

Öztopaloğlu, “31 Aralık Pazartesi gününü 1 Ocak Salı gününe bağlayan gece Mekke’nin Fethi’nin yıl dönümü olarak kutlanacaktır. Bilindiği üzere yeryüzünün ilk binası Kâbe’nin bulunduğu şehir olan Mekke İslam Ordularınca 1 Ocak 630 tarihinde fethedilmiştir. Anadolu Gençlik Derneği öncülüğünde geleneksel olarak düzenlenen fetih kutlamaları bu yıl da ülkemiz genelinde birçok il ve ilçe merkezinde yapılacak olan salon programları ile gerçekleşecektir” dedi.

3 ilçede aynı anda

Öztopaloğlu, “Anadolu Gençlik Derneğimiz her yıl olduğu gibi bu yıl da Mekke'nin Fethi programını Sakarya merkezinde Adapazarı Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda, Akyazı, Karasu ve Sapanca’da ise ilçe merkezlerinde icra edecektir. Fetih zalimlerin değil Allah’ın aynında olan izzet ve şerefle bütün insanlığı tanıştırma mücadelesidir. Bir müslümanın gücü nispetinde tüm yeryüzünden sorumlu olduğunu bilirler. Tevazünün, vefanın ve sadakatin müslüman ahlakının vazgeçilmezleri olduğuna inanırlar. Bu inanç ve duygularla tertip edeceğimiz Mekke'nin Fethi programına yüreğinde Hz.Peygamber sevdası olan ve Mekke aşkı olan tüm Sakaryalıları davet ediyoruz” dedi.

Yapılacak etkinlikler

Öztopaloğlu, “Kuran tilavetini de Marmara Bölge Ezan Okuma Birincisi İsmail Samastı gerçekleştirecek. Programda ayrıca; umre hediyesi, şiir dinletisi, mehteran gösterisi, sinevizyon gösterisi ve Siyer-i Nebi yarışması ödül töreni olacaktır. Organizasyonumuz 31 Aralık saat 19.54’te başlayacaktır” diye konuştu.

20 Aralık 2018 , Perşembe Bu haber toplam 771 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU