Günün Tarihi:1 Aralık 2020

Gönül bağı kurdular


Büyükşehir Belediyesi Yaşlı Destek ve Koordinasyon Merkezi (YADEM) ile Sakarya Rahime Sultan Kız Yurdu öğrencilerinin işbirliği ile yürüttükleri "Gönül Bağı" etkinliği kapsamında yalnız yaşayan Rahime Güler’i ziyaret etti.

Kabristana götürdüler

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Sakarya Rahime Sultan Kız Yurdu öğrencileri, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yaşlı Destek ve Koordinasyon Merkezi (YADEM) ile yürüttükleri "Gönül Bağı" etkinliği kapsamında 77 yaşındaki Güler'e ziyarette bulundu. Güler'in yaklaşık 5 yıl önce hayatını kaybeden eşinin mezarına 4 yıldan beri yaşlı olması ve yalnız yaşaması nedeniyle gidemediğini öğrenen öğrenciler, yaşlı kadını kabristana götürdü.

Mutluluk

Rahime Güler öğrencilerin kendisini ziyaret ettiğini belirterek, "Yalnız yaşadığım için 5 yıl önce kaybettiğim eşimin mezarına, uzun zamandır ziyarete gidemedim. Sağ olsun kızlarımız 'Seni kabristana götürürüz' dediler. Belediyeden de kadınlar gelerek, öğrencilerle beni uzun zamandır gidemediğim eşimin mezarına götürdü. Allah hepsinden razı olsun, beni çok mutlu ettiler” ifadelerini kullandı.

Eşlik ettiler

Öğrenci Elvin Aksoy’da her hafta bir gün YADEM aracılığıyla yaşlıları ziyaret ettiklerini, onların elini öperek hayır dualarını aldıklarını anlatarak, " Bizler de YADEM ekipleriyle Rahime Teyze'yi alıp eşinin mezarına götürdük. Bizlere çok dua etti ve çok sevindi, eşinin mezarına güller dikti” dedi. YADEM sorumlusu Ömer Faruk Karakaş ise, "Biz YADEM olarak ve KYK öğrencileri ile Rahime Teyze'yi eşinin mezarına getirerek dua ettik, Kur'an-ı Kerim okuduk ve hayır dualarını aldık" diye konuştu. 

21 Aralık 2018 , Cuma Bu haber toplam 539 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU