Kadınların sesi oldular21 Aralık 2018, Cuma

Protesto

Öğrenciler proje kapsamında özel tasarladıkları kıyafetlerle ilk olarak Çark Caddesi’nde röportajlar yaptı. Yoğun ilgi ile karşılanan röportajlarda halka kadına şiddet konusunda ne düşündükleri, tepkiler, cezalar konusunda sorular yöneltildi.  Öğrenciler şiddete maruz kalıp katledilen kadınlarımızın hikayelerinin bulunduğu maketleri hazırlayıp çeşitli alanlarda sergileyerek, kadına şiddeti protesto etti.

Polisi arayın

Etkinlik süresince turuncu beyaz kıyafetler giyen öğrenciler, “Kadının haklarından, şiddet türlerinden ve şiddete maruz kalan birini gördüğünüzde polisi aramaktan çekinmeyin” dedi. Öğrenciler, yazılı broşürler ile sürdürülebilir farkındalığı sağlamak amaçlı üzerinde turuncu renkli kendi logolarının bulunduğu ve ALO 183 yazılı magnetler, papatyalar dağıtılarak taktir ve beğeni topladılar.

Röportajlar yapıldı

SUBÜ Turizm Fakültesi ve Sapanca Meslek Yüksekokulu’nda sergi gerçekleştiren proje ekibi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Sarıışık, Sapanca Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Oğuz Türkay, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Şevki Ulema, Halkla İlişkiler Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Servet Sezgin, Öğr. Gör. Zuhal Erol, öğretim üyeleri ve öğrenciler ile Kadına Yönelik Şiddeti vurgulayan röportajlar yaptı.

Duyarlılık

Sapanca Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Oğuz Türkay, etkinliği gerçekleştiren proje ekibi hocaları ve öğrencilerine duyarlı davranışlarından ve farkındalık yaratmada başarılı olduklarından dolayı teşekkür etti.

Bu haber toplam 600 defa okundu.