Günün Tarihi:23 Nisan 2021

Kadınların sesi oldular


Sapanca Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri kadına yönelik şiddete karşı farkındalık yaratmak amacıyla sosyal sorumluluk projesi "Her Sessizlik Bir Çığlık" isimli etkinlikler düzenledi.

Protesto

Öğrenciler proje kapsamında özel tasarladıkları kıyafetlerle ilk olarak Çark Caddesi’nde röportajlar yaptı. Yoğun ilgi ile karşılanan röportajlarda halka kadına şiddet konusunda ne düşündükleri, tepkiler, cezalar konusunda sorular yöneltildi.  Öğrenciler şiddete maruz kalıp katledilen kadınlarımızın hikayelerinin bulunduğu maketleri hazırlayıp çeşitli alanlarda sergileyerek, kadına şiddeti protesto etti.

Polisi arayın

Etkinlik süresince turuncu beyaz kıyafetler giyen öğrenciler, “Kadının haklarından, şiddet türlerinden ve şiddete maruz kalan birini gördüğünüzde polisi aramaktan çekinmeyin” dedi. Öğrenciler, yazılı broşürler ile sürdürülebilir farkındalığı sağlamak amaçlı üzerinde turuncu renkli kendi logolarının bulunduğu ve ALO 183 yazılı magnetler, papatyalar dağıtılarak taktir ve beğeni topladılar.

Röportajlar yapıldı

SUBÜ Turizm Fakültesi ve Sapanca Meslek Yüksekokulu’nda sergi gerçekleştiren proje ekibi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Sarıışık, Sapanca Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Oğuz Türkay, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Şevki Ulema, Halkla İlişkiler Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Servet Sezgin, Öğr. Gör. Zuhal Erol, öğretim üyeleri ve öğrenciler ile Kadına Yönelik Şiddeti vurgulayan röportajlar yaptı.

Duyarlılık

Sapanca Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Oğuz Türkay, etkinliği gerçekleştiren proje ekibi hocaları ve öğrencilerine duyarlı davranışlarından ve farkındalık yaratmada başarılı olduklarından dolayı teşekkür etti.

21 Aralık 2018 , Cuma Bu haber toplam 588 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU