Günün Tarihi:7 Mayıs 2021

Dereceye girenler ödüllendirildi


Akyazı Kuzuluk İlkokulu’nun düzenlediği “Neyi Meşhur Biliyorum Ülkemi Tanıyorum” genel kültür ve bilgi yarışmasının dereceye girenleri ödüllendirildi.

Kuzuluk İlkokulu

Akyazı Kuzuluk İlkokulu’nun, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenledikleri ilkokullar arası genel kültür ve bilgi yarışması “Neyi Meşhur Biliyorum Ülkemi Tanıyorum” yarışmasının beşincisi bugün yapıldı. 25 İlkokulun katıldığı ve Atatürk Spor Salonu’nda yapılan yarışma Kuzuluk  İlkokulu’nun birinciliği ile sonuçlandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan yarışmada öğrencilere yurdumuzun çeşitli yörelerinin özelliklerinden oluşan 20 soru soruldu.

Dereceler

19 soruya doğru cevap veren Kuzuluk İlkokulu yarışma 1.si  oldu. Yarışmanın İkinci ve Üçüncüsünü  belirlemek için yedek sorulara geçildi. Kabakulak İlkokulu, Konuralp İlkokulu ve Nevruz Banoğlu İlkokulu yedek sorularla yarıştı. Yarışma kurallarına göre 3 soruya yanlış cevap veren okul yarışma dışı kaldı. Yedek sorulara doğru cevap veren Nevruz Banoğlu İlkokulu 180 puanla 2. oldu. 2 yedek soruya doğru cevap veren Konuralp ilkokulu da 180 puanla üçüncü oldu.

Katılım belgesi 

Jüri üyesi; Madanoğlu Ortaokulu’ndan Kemal Kara, Paris Ortaokulu’ndan Rıdvan Dişli, Madanoğlu Ortaokulu’ndan Kübra Bahar, Akşemseddin  İHO’dan Asiye Akdağ, Akşemseddin  İHO’dan  Elif Turan ve Madanoğlu Ortaokulu’ndan Esra Mosun oldu. Okul Müdürü Mehmet Salih Şahin ayrıca jüri üyelerine katkılarından teşekkür ederek, yarışmaya katılan tüm okullara birer katılım belgesi verdi.  Dereceye giren okulların hediyeleri protokol tarafından verildi.  Büyük ilgi gösterilen yarışmaya Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ile okul müdürleri, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı

24 Aralık 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 726 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU