Günün Tarihi:13 Nisan 2021

Genç hafızlar yarıştı


Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı faaliyet programında yer alan; Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokulları Arası “Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışması”Geyve’de yapıldı.

İmam Hatip Liseleri

Geyve Anadolu İmam Hatip Lisesi Koordinesinde,Geyve Belediyesi ve Geyve İlçe Müftülüğü katkılarıyla düzenlenen yarışmaya,10 Anadolu İmam Hatip Lisesi ve 10 İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi katıldı.

 

Liseler kategorisi

Anadolu İmam Hatip Liseleri kategorisinde; Birinciliği Geyve Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Abdülselam Yıldırım, İkinciliği Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Halil İbrahim Baylan, Üçüncülüğü Sapanca Şehit Albay Güner Ekici Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Muhammet Aydın kazandı.

 

Alınan dereceler

İmam Hatip Ortaokulları kategorisinde; Birinciliği Hendek Abdurrahman Gürses İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Talha Çabuk, İkinciliği Karasu İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi M. Talha Yavuzyiğit, Üçüncülüğü Hendek İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Enes Can elde etti.

 

Juri üyeleri

Yarışmada dereceye girenlerin ödüllerini; Geyve Kaymakamı İlyas Memiş,Belediye Başkan Vekili Neşet Çakır,Geyve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan ile İl Milli Eğitim Şube Müdürü Alican Akdoğan verdi. Ayrıca yarışmaya katılan tüm öğrencilere ve jüri üyelerine; Koordinatör Okul, Geyve Kaymakamlığı, Geyve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Geyve Belediyesi Başkanlığı ve Geyve İlçe Müftülüğü tarafından çeşitli hediyeler verildi.

 

25 Aralık 2018 , Salı Bu haber toplam 643 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU