Günün Tarihi:20 Eylül 2021

DP ve İYİ Parti işbirliği yapamayacak


Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül, İYİ Partiyle 2019 yerel seçimlerinde iş birliği içerisinde olmayacaklarını söyledi.

Açıklama

Kendi kadrolarını oluşturmaktan aciz partilerin bu ülkemizde hizmet destanı yazmış Demokrat kadrolara adaylık teklifi götürmeleri kendi acizliklerin göstergesi olduğunu ifade eden başkan Ergül, “16 Nisan referandumumu ve Cumhurbaşkanlık seçimlerinde DP olarak Türkiye’nin derinden bir nefes alabilmesi için her zaman sorumluluk duygusu içinde hareket ettik. Bu anlayış içerisinde demokrasi, hukuk, kalkınma ideallerimize sadakat göstererek millet ittifakı içerisinde katkı sağladığımızı inanıyoruz. Beklediğimiz günlerin gelmesi için çekilen çilelin kutsal olduğunu inanıyoruz.  Bu vesileyle önümüzdeki süreçte Sakarya’mızım 16 ilçe ve Büyükşehir’de gerçek Demokratlarla 31 Mart yerel seçimlerine katılarak, bizde varız diyoruz.”

Uyarı

Ergül, “Geçmişte Adalet Partisi, Doğru Yol Partisi, Demokrat Parti ve Anavatan Partide siyaset yapan il ve ilçe başkanlığı, milletvekili ve bakanlık yapıp bugün başka yerlerde ikbal arayanları kınıyor ve Demokratlar olarak onlara hakkımızı helal etmiyoruz. İlimizde baktığımızda birçok belediye başkan aday adayı olanların geçmişte nerede siyaset yaptıklarını unuttuklarını hep birlikte görüyoruz. Bunlar bizimle olmayı bıraksınlar yeter ki bizlere engel olmasınlar. Bizim mücadelemiz kendi adımıza değil milletimizin adınadır. Buradan İYİ Parti yöneticilerini uyarıyorum ‘Ali Cengiz Oyunu’ yapmayın. Demokratlar davalarına sahip çıkmaya devam edecektir” dedi.

 

26 Aralık 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 537 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU