Günün Tarihi:29 Eylül 2020

İtfaiyecilere olay yeri sertifikası


İtfaiye Dairesi Başkanlığı öncülüğünde, Emniyet Müdürlüğü ve Sakarya Üniversitesi ortaklığında düzenlenen, MARKA tarafından desteklenen ‘Yangın Sonrası Olay Yeri İnceleme’ eğitimi tamamlandı.

32 personel

Sakarya Teknokent Team-San tarafından sunulan eğitimde 32 itfaiye personeli ve 8 emniyet personeli toplamda 40 saatlik eğitimin ardından sertifika almaya hak kazandı. Sertifikalar, İtfaiye Dairesi Başkanı Ayhan Orhan Arancı, Emniyet Müdür Yardımcısı Bülent Aral ve SAÜ Yangın Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hakan Serhad Soydan tarafından verildi.

 

Sakarya için

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İtfaiye Dairesi Başkanı Ayhan Orhan Arancı, “Sakarya İtfaiyesi olarak şehrimizde meydana gelen yangınlarda şehrimize daha çok yardımcı olmak için, eğitimlere ara vermeden devam ediyoruz. Bilgileri taze tutmak, yenilerini öğrenmek ve kendimizi geliştirmek için SAÜ ile işbirliği içerisinde eğitimlerimizi sürdüreceğiz. 40 saatlik ‘Yangın Sonrası Olay Yeri İnceleme’ eğitimlerimizin ardından sertifika almaya hak kazanan personelimize sertifikalarını teslim ettik. İnşallah şehrimizin paydaşlarıyla uyum içerisinde çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Eğitimler sürecek

Eğitimler hakkında açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Hakan Serhad Soydan, “Eğitim kapsamında yangın sonrası olay yerinin teknik olarak incelenmesinde ve bu incelemenin ardından daha sonra bu yangınların tekrar oluşmasını engellenmesi amaçlanmıştır. Bir başka amaç ise hukuki boyutta incelenen yangın olaylarında adli makamlara yardımcı olacak teknik raporların hazırlanması. Sakarya’da elde edilen teknolojileri ve bilgiyi itfaiye daire başkanlığına ve emniyet güçlerimize bu dersler ile aktardık. Şehrimizin paydaşların tarafından bu eğitimlerin sürekli hale getirilmesi hedefleniyor. Büyükşehir Belediyesi, Emniyet ve SAÜ işbirliğinde derslerimiz devam edecektir” dedi.

26 Aralık 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 659 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU