Günün Tarihi:17 Ocak 2022

SEDAŞ kışa hazır


SEDAŞ ekipleri; enerji hattına yıkılabilecek, rüzgar ve fırtına, kar-buz yüküyle şebekeye zarar verecek, elektrik kesintilerine neden olabilecek ağaç dallarının teknik bir budama yöntemi ile keserek kışa hazır olduklarını belirtti.

Çalışmalar

SEDAŞ yetkilileri, elektriğin sürekliliği ve kesintilerin olmaması, arıza sayısının azaltılması, ayrıca kışa hazırlık için bakım çalışmalarının yaz boyunca yoğun bir şekilde sürdüğünü belirtti. SEDAŞ; bakım çalışmalarında, enerji hattına yıkılabilecek, rüzgar ve fırtına, kar ve buz yüküyle şebekeye zarar verecek, elektrik kesintilerine neden olabilecek ağaç dallarının teknik bir budama yöntemi ile  kesilmesini sağladı. SEDAŞ en önemli paydaşları içinde yer alan Belediyeler ile de işbirliği yaptı. SEDAŞ ekiplerince, aydınlatma ve armatür bakım onarımı,  izolatör değişimi, iletken yenileme, bağlantı ve camper yenileme işlemleri, trafo ve pano bakımı, iletken salınımına ait sehim alımı işlemleri gerçekleştirildi. Gereken yerlerde enerji hatlarında yenileme çalışmaları yapıldı.

Müşteri memnuniyeti

Yapılan tüm bakım çalışmalarıyla müşteri memnuniyeti için arıza sayılarının, kesinti sürelerinin daha da çok aşağılara çekilmesine çalışıldığı açıklandı. SCADA Projesi ile şebekede bilişim altyapısını kullanan SEDAŞ Coğrafi Bilgi Sistemini,  bu projeye ilave olarak, WFM (Workforce Management) işyerindeki  çalışan gücünün verimli bir şekilde planlanması projesi sürecini de gerçekleştiriyor. SEDAŞ şebekedeki bakım programlarını da SAP WFM projesi üzerinde yapıyor.  Enerji kesinti süresi ve sıklığını her geçen gün daha da çok azaltan SEDAŞ ekipleri, vatandaşların en iyi hizmeti alabilmesi için elektrik dağıtımındaki kalite standartlarını artırmak üzere planlı kesintilerle bakım çalışmalarını tamamladıklarını ve kışa hazır hale geldiklerini belirtti.

Destek alın

SEDAŞ’a haber verilmeden ve önlem alınmadan ağaç kesildiğinde, ağacın elektrik hattına devrilmesi sonucunda büyük zararlara, can ve mal kaybına da yol açabildiği belirtildi ve elektrik hattının ve direklerin, izolatör ve traverslerin zarar görmesi yanında, binlerce abonenin bilinçsizce yapılan bu tür olaylarda, yeniden tesis yapımı gerekebileceği ve vatandaşların saatlerce elektriksiz kalabileceği belirtilerek, “SEDAŞ’a Alo 186 üzerinden ihbarda bulunarak destek alabilirsiniz” denildi. 

 

28 Aralık 2018 , Cuma Bu haber toplam 637 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU