Günün Tarihi:2 Haziran 2020

Serdivan’da çocukların yüzü gülecek


Serdivan Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri tarafından yapılan ürünler satışa çıktı. Kermeste satılan ürünler yardıma muhtaç olan çocuklara bot ve mont olarak geri dönecek. Serdivan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Çiydem yaptığı açıklamada, “Başlangıç olarak 50 çocuğumuzu giydirmek istiyoruz ama gün sonunda bu sayı inşallah 100’e belki de 150’ye ulaşır” dedi.

Bot ve mont

Serdivan Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri uzun bir süredir uğraştığı el emeği göz nuru ürünleri bitirdi. 60 usta öğretici ile yüzlerce kursiyerin yaptığı ürünler Serdivan İlçe Emniyet Müdürlüğü yanındaki boş arazide açılan kermesle satılmaya başlandı. Yaklaşık bir gün sürecek olan kermesin gelirleri yardıma muhtaç çocuklara bot ve mont olarak geri dönecek. Gerçekleşen kermese Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar ve Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan da destek vererek katıldı.

Hep beraber gördük

Kermesi gezen Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar çıkışta yaptığı açıklamada, “İlçemizdeki ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için sezon boyunca yapmış oldukları çalışmaların karşılığında el emeği göz nuru dediğimiz el işinden başlayıp yeme içme pasta çeşitlerine kadar her türlü ürünü kendileri üreterek burada bir kermes düzenleyip kermesle birlikte çocuklarımıza yardımcı olmaya çalışıyorlar. Burada amaç kursiyerlerimizin, hocalarımızın emek sarf ederek bu kış gününde çocuklarımızın içini ısıtmak, gönüllerini ısıtmak ve toplumda da farkındalığı oluşturmak için ortaya koydukları emeği hep beraber gördük” dedi.

El emeği göz nuru

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan ise yaptığı açıklamada, “Halk eğitim merkezleri bence önemsenmesi gerek bir fonksiyonu özellikle ev hanımlarının belli alanlarda kendilerini geliştirmeleri ve bu anlamda sosyal aktivite sağlanması burada uzun bir süre ev hanımları el işi göz nuru ürünlerini sergiliyorlar. Elde edilen gelirler çocukların giydirilmesi için alınacak. Sakarya bu tür konularda çok hassas. Sosyal yardım konularında özellikle çok hassas. Bu ufak dokunuşlar, insan hayatına temaslar hayırlara vesile olur” diye konuştu.

İşimizi kıymetlendiriyor

Kermes hakkında bilgiler veren Serdivan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Çiydem de, “Hayırseverlerin ilgisine sunduğumuz kermes yaklaşık bir buçuk aydır devam eden çalışmanın ürünüdür. 60 tane usta öğreticimiz ve çok sayıda kursiyerimiz yaptığımız bir çalışmadır. Bizim kermesimizin farkı kendi el emeğimizin, göz nurumuzun olmasıdır. Yapılan her işte büyük bir emeğin olması da bizim işimizi kıymetlendiriyor. 1 günlük olan kermesimiz bittiğinde elde edilen gelirle tespit ettiğimiz muhtaç çocuklara bir bot bir mont almayı düşünüyoruz” dedi.

Faaliyet gösteren

Çiydem, “Bunu çocuklarımızı bizzat mağazaya götürüp kendilerinin seçmelerini de sağlayacağız. Bu kermeste 2 bin 300 malzeme var. Yüzlerce çeşit malzeme var. Bu ürünler kurs merkezimizde üretilen ürünler. Serdivan Halk Eğitim Merkezi yaklaşık 30 kilometrelik bir alanda 80 tane kurs merkezinde faaliyet gösteren bir kuruluştur. 10 gün önce belediyesiyle çalışmayı başlattık. Onların daha önce envanterlerinde belirledikleri 150’ye yakın bir isim vardı. Biz onlardan bunların en acil olan 50 ismi bize iletmesini istedik. Başlangıç olarak 50 çocuğumuzu giydirmek istiyoruz ama gün sonunda bu sayı inşallah 100’e belki de 150’ye ulaşır” şeklinde konuştu.

https://youtu.be/LRZAszlUmTk

30 Aralık 2018 , Pazar Bu haber toplam 827 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU