Günün Tarihi:18 Eylül 2021

‘Savunmamız olumsuz etkilenir’


Tank Palet Fabrikası’nın özelleştirme kararıyla ilgili açıklamalarda bulunan TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Koop-İş Sendikası Genel Başkanı Eyüp Alemdar, “Özelleştirme uygulamalarının yarattığı olumsuz sonuçlar ortadayken, Tank Palet Fabrikasının özelleştirilmesi, savunma sanayiimizi olumsuz etkileyecektir” dedi.

Alemdar’dan açıklama

TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Koop-İş Sendikası Genel Başkanı Eyüp Alemdar, Sakarya’da kurulu bulunan ve Tank Palet Fabrikası olarak bilinen 1. Ana Bakım Fabrika Müdürlüğünün özelleştirilmesiyle ilgili bir açıklama yaptı. Alemdar, “Ülkemizde 1980’li yıllardan bu yana uygulanan özelleştirmeler, birçok fabrikanın kapanmasına, birçoğunun da artık eski işlevini yerine getiremez duruma düşmesine neden olmuştur. Son olarak özelleştirilen şeker fabrikaları nedeniyle, birçok fabrika üretimini durdurmuş, ülkemizde pancar tarımı durma noktasına gelmiştir.”

Mücadelenin arkasındayız

Başkan Alemdar, “Bütün bu gerçekler ortadayken, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz için üretim yapan stratejik önemdeki bu kuruluşun özelleştirilmesi kararını kabul etmek mümkün değildir. Bu satış toplumun yararına bir uygulama olmayacaktır. Bu milli kuruluşumuzun Türk Silahlı Kuvvetlerimiz bünyesinde tank paleti ve Fırtına gibi savunma sanayiimizi ilgilendiren stratejik üretimlerine devam etmesi ve ülkemize bu niteliğiyle hizmet etmesi bizim için son derece önemlidir. TÜRK-İŞ ve Koop-İş topluluğu olarak, Tank Palet işçilerinin Harb-İş Sendikamız öncülüğünde yürüttüğü mücadelenin sonuna kadar arkasındayız” dedi.

 

30 Aralık 2018 , Pazar Bu haber toplam 588 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU