Günün Tarihi:27 Şubat 2020

‘Ya kahraman olacağız ya batıp gideceğiz’


Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay’ın Tank Palet Fabrikası için Milli Savunma Bakanı Akar ile bir buçuk saat görüştüğünü söyleyen Harb-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Yaşar Yavuz, “ Cumhurbaşkanının ilimize geleceği 13 Ocak’ta fabrikamızla ilgili her şey belli olur. Fabrikamız ya kahraman olacak ya da batıp gideceğiz” dedi.

Atalay görüştü

Tank Palet Fabrikası’nın özelleştirilmesi hakkındaki eylemlerin ardından soluğu Ankara’da alan ve temaslarda bulunan Harb-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Yaşar Yavuz gelişmeleri anlattı. Ankara’da AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz ve Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay’la toplantı yaptıklarını ifade eden Yavuz, “Fabrikanın özelleştirilmesi konusundaki görüşlerimizi kendilerine anlatım” dedi.

 

Bizzat iletti

Görüşme sonrasında Türk İş Genel Başkanı Ergün Atalay’ın Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile bir araya geldiğini ifade eden Yaşar Yavuz, “Bir buçuk saatlik bir görüşme gerçekleştirildi. Sayın Atalay taleplerimizi bakanımıza kendisi bizzat iletti. Çalışanların durumlar ile ilgili Savunma Bakanlığı bir çalışma yapıyor. Bir hafta 10 gün sonra Ergün Atalay başkanımız ile tekrar bir araya gelecekler. Dosya Cumhurbaşkanına iletilmeden önce son bir müzakerede bulunacaklar. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 13 Ocak’ta ilimize gelecek orada bizim fabrikamız ya kahraman olacak ya da batıp gidecek. Her şey belli olacak” dedi. 

30 Aralık 2018 , Pazar Bu haber toplam 2045 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU