Uyuşturucuya geçit yok!31 Aralık 2018, Pazartesi

Sakarya’dan destek

Ülkü Ocakları Sakarya İl Başkanlığı ve Akyazı İlçe Başkanlığının düzenlemiş olduğu "Damarlarındaki Asil Kanı Kirletme" adlı konferansta ‘uyuşturucu madde bağımlılığı ile mücadele’ yoğun ilgi gördü. Gerçekleştirilen programda Ülkü Ocakları Genel Merkezinin uzun yıllardır uyuşturucuya açmış olduğu savaşı, Sakarya genelinde de aralıksız sürdürüldüğünün ve uyuşturucuya geçit verilmeyeceğinin altı çizildi.

Çocukları koruyun!

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Sakarya Ülkü Ocakları İl Başkanı Soyhan Sofuoğlu, anne ve babaların üstüne çok büyük vazife düştüğünü belirterek, "Çocuklarınızın kimler ile arkadaşlık ettiğini çok iyi takip etmeli kötü çevreden uzak tutmak durmalarını sağlamalısınız. Çocuklarınızda uyuşturucu madde kullanımına ilişkin belirtiler fark ettiğinde çekinmeden ivedi bir şekilde sağlık birimlerine başvurmanız gerekmektedir. Sakarya'da uyuşturucuya geçit vermeyeceğiz!” dedi.

Teşekkür

Sofuoğlu, “Böylesine anlamlı programın hazırlanmasında emeği geçen başta Ocak Başkanımız İbrahim Çalıkoğlu’na ve onun nezdinde değerli yönetimine, konuşmalarıyla uyuşturucu madde bağımlılığı ile mücadelede de bizleri bilgilendiren Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü Bağımlılık ile Mücadele Şube Eğitimcisi Hemşire Elvan Yıldız’a,  katılım sağlayan herkese teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

Bu haber toplam 463 defa okundu.

Resim Galerisi