Günün Tarihi:22 Ocak 2021

Tes-İş öğrencileri 4 kardeşini koruyor


Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi öğrencileri “İyilikte Yarışan Sınıflar - Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi kapsamında 4 yetim kardeşinin bakımını üstlendi.

Proje  

Proje kapsamında öğrencilere yönelik sunum yapan İl Koordinatörü Ali Akıllı, 2013 yılında başlayan ve Milli Eğitim Bakanlığı, Eğitim-Bir-Sen ve Diyanet İşleri Başkanlığının destek verdiği kampanya vesilesiyle 7 bin 663 kurumdaki 1,5 milyondan fazla iyiliksever öğrenci, 2018 itibariyle Türkiye ve dünya genelinde 19 binden fazla yetim çocuğun bakımını üstlendiğini belirtti.

Mücadele

Akıllı, “Her sınıfın kendi akranı olan bir yetimin ihtiyaçlarını karşıladığı bu kampanya ile dünyanın farklı noktalarına ‘iyilik köprüleri’ kuruluyor. Köprünün bir ucunda yer alan yetim çocuklar bu sayede dışarıdaki tüm tehlikelerden korunarak insani bir yaşam sürme fırsatı bulurken diğer ucundaki yardımsever öğrenciler ise paylaşmayı, bilinçli ve duyarlı olmayı öğreniyor. Dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca yetim çocuk aile şefkatinden uzak, açlık ve şiddetle iç içe yaşıyor.”

Kelebek etkisi

Ali Akıllı,  “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var  projesiyle ise öğrenciler de çalışmalara dahil edilmiştir. Ülkemizdeki tüm okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise, özel okul ve Kur’an kursu öğrencilerinin katılabildiği bu kampanyayla bir sınıftaki öğrenciler her ay harçlıklarından biriktirdikleri 125 lira ile yetim kalmış bir çocuğun ihtiyaçlarını yıl boyunca karşılayabiliyor. Kelebek etkisi misali yapacağınız küçük yardımlarla, bir yetimin ihtiyacını karşılayabilir, hayallerini gerçekleştirebilirsiniz” dedi.   

1 Ocak 2019 , Salı Bu haber toplam 479 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU