Günün Tarihi:23 Şubat 2020

Hakemler artık daha güçlü


Göreve gelir-gelmez camiayı kenetleyen Ahmet Kemiksizoğlu ve yönetimi, olumlu yöndeki icraatlarını sürdürüyor

Kemiksizoğlu farkı 

Sakarya Bölgesi Hakemlerinin yıllardır trajikomik olaylar, şaşırtan gerginlikler ve şok eden kavgalara konu olduğunu bilmeyen yoktur. İşte o kötü günler, Ahmet Kemiksizoğlu ve yönetiminin İl Hakem Kurulu’nun (İHK) başına gelmesiyle birlikte sona erdi.

9 günlük kurs bitti   

Göreve gelir-gelmez yönetimiyle birlikte önce küskünlükleri bitirmek için çabalayan Ahmet Kemiksizoğlu, ardından olumlu yöndeki icraatlarına başladı. Bu konuda birçok etkinlik düzenleyen Kemiksizoğlu ve yönetimi, geçtiğimiz yılın son günlerinde de aday hakem kursu gerçekleştirdi. Kayıt işlemleri 21 Aralık’ta sona eren kurs için 245 kişi başvururken, bunların 150si ile temas kuruldu. Bu isimlerle mülakat yapan Merkez Hakem Kurulu (MHK) eğitimcisi Süleyman Arkan, 93 kişinin aday hakem kursuna katılmasını uygun gördü. İşte Sakarya hakemliğinin daha güçlü hale gelmesinin temelleri böyle atıldı. Ardından başlayan 9 günlük kurs önceki gün meyvelerini verdi. Artık ilimizdeki hakem sayısı 200’den fazla.

Zorlu bir süreç

93 hakem adayının yola çıktığı zorlu süreç 22 Aralık’taki mülakatlarla başladı. Ardından 9 günlük kursun startı verildi. Bu kursun bitiminde de önce dernek binasında yazılı sınav yapıldı. Daha sonra sahaya inen hakem adayları, Arifiye Belediye Spor Kompleksinde boy gösterdiler. Başkan Ahmet Kemiksizoğlu, eğitim sorumlusu İsmail Demirtaş, idman sorumlusu Emrullah Şahan, hakem atama sorumlusu Mükremin Uzer, A klasman hakemimiz Atilla Karaoğlan ve bölgesel hakemimiz Levent Gümüşdere bu eğitimde önemli bilgiler verdi. 

Önce onay
sonra saha

9 günlük kursu başarıyla tamamlayan 11’i bayan 93 yeni hakem aday adayı, şimdi gözünü Futbol Federasyonuna çevirmiş durumda. Buna göre bu hakemler ile ilgili kursun sonuçları İHK tarafından Federasyona bildirildi. Sonuçları inceleyecek olan Federasyon gerekli onayı verince, bu hakemler liglerde görev yapmaya başlayacaklar.

 

2 Ocak 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 494 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU