“AKYAZI SPORUN HER DALINDA İDDİALI BİR İLÇEDİR”3 Ocak 2019, Perşembe

İlçe Spor Müdürü olarak göreve başlamasıyla birlikte sporun bir ç ok dalında yaptığı atılımlarla Akyazı’nın adını duyurmayı başaran ve çalışkanlığı ile de temayüz eden Adem Altun, Akyazı’nın sporun her dalında her zaman iddialı bir İlçe olduğunu söyledi ve “İl Spor Müdürüm ile Şube Müdürlerim başta olmak üzere ben ve çalışma arkadaşlarımın amacı da Akyazı’da var olan potansiyeli gün yüzüne çıkarmak, gençlerimize spor yaptırmak suretiyle onların kötü alışkanlık edinmelerini engel olmaktır” dedi.

‘Bütün branşlarda iddialıyız’

Akyazı’da futbol, voleybol, basketbol, yağlı ve minder güreşi, judo, karate, badminton, masa tenisi, bilardo, kick boks, okçuluk ve çim ve salon hokey gibi spor dallarında faaliyet gösterdiğine dikkat çeken İlçe Spor Müdürü Adem Altun, Akyazı’da süper amatör ligde 3, 1. amatör ligde 9 ve 2. amatör ligde de 21 olmak üzere 33 futbol takımının bulunduğunu söyledi. 

Futbolun dışında voleybol takımının 2.ligde mücadele ettiğini ve aldığı başarılı sonuçlarla dikkatleri üzerlerinde toplamayı başardığını söyleyen Altun, “Çim hokeyi takımımız 1.ligde, salon hokey takımımız da süper ligde mücadele ediyorlar. Bütün bunlar küçümsenmeyecek kadar önemli gelişmeler ve hizmetlerdir” dedi.

Güreş, karate, badminton, masa tenisi, bilardo, kick boks gibi spor dallarında da Akyazılı sporcuların çok önemli başarılara imza attıklarını bu yıl ilk kez faaliyete geçen okçuluk sporunda da kısa sürede belirlenen hedefe ulaşacağına inandığını söyleyen İlçe Spor Müdürü Adem Altun, Voleybolda 5 yıllık bir proje hazırladıklıyoruz, bu proje kapsamında Akyazılı çok sayıda voleybolcunun yaptıkları spor dalında ilerleyebileceğini ve büyük kulüplere transfer olabileceklerini ve bunun için canla başla çalıştıklarını söyledi.

İlçe Spor Müdürü Altun, Basketbol sporunda ASAŞ gibi dev bir firmanın Akyazı’da sponsorluk yaptığına dikkat çekerek, “Bu değerli firmamızın bize sağladığı katkı saymakla bitmez ve çok da önemli katkılardır. Huzurunuzda bize sponsorluk yapan bu firmamızın tüm yetkililerine şükranlarımı sunmak istiyorum. Aynı şekilde diğer spor dallarında da sponsor bulmak için başlattığımız çalışmalar aralıksız sürüyor” dedi.

‘Stadımızda bazı eksikler var’

“Bilindiği gibi devlet hastanemiz yanında çok güzel bir stada sahip olduk. O büyük eseri bize kazandıranlar müteşekkirim. Ancak, stat teslim alınırken bazı eksikler görülememiş. Ben görevce geldikten sonra gördüğüm tüm eksikleri Büyükşehir Belediyemiz, İl Spor Müdürlüğümüz ve stadı yapan firma yetkililerimizle paylaştım ve paylaşmaya da devam ediyorum.  İnşallah o eksikleri giderdiğimizde stadımız tam kapasiteyle hizmet verecek. Bizde bunun heyecanı içindeyiz” dedi. İlçe Spor Müdürü Altun, “Yeni stadımız haftanın her günü ve maç olmayan saatlerde tüm takımların hizmetine açıktır, bizim için gençlerimizin spor yapmaları ç ok önemlidir. Onları kötü alışkanlıklardan kurtarabilmek için spor yaptırmalı ve spor yapacak şartları onlar için sağlamalıyız” dedi.

‘Spor salonu bize yetmiyor’

İlçe Spor Müdürlüğü olarak okul sporlarına da büyük önem verdiklerinin altını çizen Adem Altun, bu düşünceden hareketle spor salonunun günün her saatinde ve geç vakitlere kadar açık tutuklarını ve yararlanmak isteyen okullara eşit bir şekilde tahsis edilmekte olduğunu söyledi ve “Bizim için kulüplerimiz ne kadar önemliyse okullarımızda o kadar, hatta onlardan daha fazla önemlidir” dedi.

Spor salonunun şu an itibarıyla kendilerine yetmediğini, küçük geldiğini, yeni bir spor salonu yapımına ilişkin çalışmalara başladıklarını, zor olduğunu da bildiklerini, ancak her şeyi ile mükemmel olan Akyazı ve Akyazılıların bu işin üstesinden gelebileceklerine gönülden inandığını söyleyen Adem Altun, “Madem ki hedefimiz gençlerimiz, çocuklarımız ve onların en iyi şekilde yetişmelerini sağlamak ve onları kötü alışkanlık edinmekten korumak o zaman birlik olmalı, beraber olmalı ve o hedefe el birliğiyle varmalıyız diyorum. Çünkü Akyazı ve Akyazılı her zaman en iyiye, en güzele layık bir İlçedir diyor ve bütün Akyazılıları spor yapmaya davet ediyorum” dedi.

Teşekkür etti

İlçe Spor Müdürü Adem Altun açıklamalarına teşekkürle son verdi. Altun, “Göreve başladığım günden itibaren yaptığımız her doğru işte bizi destekleyen Kaymakamımız, Belediye Başkanlarımız, İl Spor Müdürlüğümüz, sanayicilerimiz, Akyazılı hemşerilerimiz ile birlikte bizi hiç yalnız bırakmayan haberleri ile bize moral ve güç veren değerli basın mensubu dostlarımıza sonsuz teşekkür etmeyi kendime görev sayıyorum” dedi.

Aslen Akyazılı olan Akyazı İlçe Spor Müdürü Adem Altun Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi bölümü mezunu olup, bu göreve 18 ay önce başlamıştır. 

Bu haber toplam 875 defa okundu.