Günün Tarihi:4 Ağustos 2021

EBS Akyazı’da toplandı


Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesi teşkilat toplantıları kapsamında Akyazı İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve ilçede görev yapan okul temsilcileri ile bir araya geldi.

Bilgi paylaşımı

Akyazı Öğretmenevinde Eğitim-Bir-Sen yönetimi, okul temsilcileri ve  üyelerle buluştu. Açılış konuşmasını yapan Akyazı İlçe Temsilcisi Hasan Can, şube yönetimine ve okul temsilcilerine toplantıya katılımları için teşekkür ederek ilçe temsilciliği hakkında bilgi paylaşımında bulundu. Toplantı sonunda soruları cevaplayan Mengen, katılımlarından dolayı okul temsilcilerine ve ilçe yönetimine teşekkür etti.

Uç beyleri

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen, “Biz bugün burada okul temsilcilerimizle yani bir anlamda uç beylerimizle birlikteyiz. Üyelerimiz için yapmış olduğumuz onlarca indirim anlaşmasını içeren afişimiz hazır ve okullarda üyelerimize sizlerin aracılığı ile ulaştıracağız. Yakında Memur-Sen Motif Kartımız gelecek ve ulusal çapta binlerce indirim anlaşması ile ekonomik anlamda üyelerimize çok ciddi kazanımlar sağlayacak” dedi.

Eğitim

Eğitim sistemi üzerine konuşan Mengen, Ek gösterge adaletsizliğinin giderilmesi, bütün kamu görevlilerinin 3600 ek gösterge çalışmasına dâhil edilmesi, beklentileri karşılayan bir Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun çıkarılması, sözleşmeli ve ücretli öğretmenliğin kaldırılarak atamaların kadrolu yapılması, okul yöneticilerinin mağdur edilmemesi, nimet-külfet dengesinin tesis edilmesi, hakça paylaşım ilkesinin hayata geçirilmesi için teşkilat olarak ellerinden geleni yapmaya devam edeceklerini söyledi.

Gelir vergisi

Kamu görevlilerinin gelir vergisinde ya yüzde 15 oranının sabit olması ya da yüzde 15 diliminin matrahının diğer dilimlerden vergi ödemeyi imkânsız hâle getirecek şekilde artırılması için yetkililere çağrıda bulunan Mengen yeni dönemde, kamuda kadrolu ve güvenceli istihdam dışında bir seçeneğin kalmadığı, kamu görevlilerinin emeğinin karşılığını tam olarak aldığı, rotasyon, performans gibi kamu görevlilerini hedef alan, enerjimizi azaltan ve zamanımızı gereksiz yere harcayan konuların gündemde yer almadığı bir çalışma hayatı zemininin sağlanmasını istediklerini sözlerine ekledi.

3 Ocak 2019 , Perşembe Bu haber toplam 570 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU