Günün Tarihi:30 Mart 2020

‘Mutlaka kontrol edin’


31 Mart yerel seçimlerinde oy kullanacak olanların isimlerinin yazılı olduğu seçmen listeleri, muhtarlıklarda askıya çıktı. Listeler 17 Ocak’a kadar askıda kalacak.

Kontrol edilmeli

31 Mart yerel seçimlerinde oy kullanacak olanların isimlerinin yazılı olduğu seçmen listeleri, muhtarlıklarda askıya çıktı. Seçmenlerin listeleri kontrol etmeleri gerektiğini  Pabuççular Mahalle Muhtarı Ali Öztürk,  “31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimleri nedeniyle seçmen kütükleri güncellenmek üzere listeler muhtarlıklarda askıya çıkmış olup 17 Ocak 2018 Perşembe günü saat 17.00’de askıdan indirilecektir” ifadelerini kullandı.

 

Oy kullanamazlar

Öztürk, “Bu süre zarfında seçmenlerimizin muhtarlık askı bölgelerinden seçmen olup olmadıklarını kontrol etmeleri veya www.ysk.gov.tr adresinden öğrenmeleri gerekmekte olup, seçmenlerin yapmış oldukları kontroller sonucu listelerde isimleri bulunmadığı anlaşıldığında nüfus müdürlüğünde kayıt yaptırabilirler. Aksi halde listelerde ismi olmayan veya kayıtlarını yaptırmayan seçmenler oylarını kullanamayacaklardır” dedi.

 

Seyyar sandık

Muhtar Öztürk ayrıca yerel seçimlerde hastalığı veya engeli sebebiyle yatağa bağımlı seçmenler için yapılacak seyyar sandık başvuruları için talep formlarının da muhtarlıklardan tein edilebileceğini ifade etti. Öztürk  "engeli nedeniyle yatağa bağımlı olduğu" veya "hastalığı sebebiyle yatağa bağımlı olduğu" ibaresinin yer aldığı sağlık raporunun da ibraz edilmesi gerekeceğini sözlerine ekledi. Ali Öztürk, seyyar sandık başvuruları da 17 Ocak’ta sona ereceğini ifade edildi.

4 Ocak 2019 , Cuma Bu haber toplam 505 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU