Günün Tarihi:9 Temmuz 2020

İyi insan olmak


Geyve’de Kariyer Günleri etkinlikleri kapsamında Kaymakam İlyas Memiş, Geyve Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya gelerek mesleğini ve iyi insan olmanın gereğini anlattı.

Öğrencilerle buluştu

Geyve Kaymakamı İlyas Memiş Kariyer Günleri Kapsamında Geyve Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencileriyle bir araya geldi. Okul Müdürü Ahmet Akkuş’un açılış konuşmasını yaptığı söyleşi programında Kaymakam Memiş mülki idare amirliği mesleği ve iyi insan olmanın gereklerine değindi. Program; İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan, okul müdürü, öğretmenler ve okulun 12. sınıf öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşti. Öğrencilerden gelen soruları da cevaplayan kaymakam Memiş, öğrencilere kendisini ilgiyle dinledikleri için teşekkür etti.

 Sohbet

Memiş; kaymakamlık mesleği, kaymakamın görevleri, il ve ilçelerin idari yapısı, kaymakamlık mesleğini seçmek için öğrencilerin üniversitelerin hangi bölümlerinden mezun olmaları, hangi sınavlarda başarı göstermeleri gerektiği ve kaymakam olabilme süreci hakkında bilgi verdikten sonra, insanın kim olduğu, önemi, yaratılmışların en üstünü olma özellikleri, meleklerden ve diğer canlılardan farkı, Allah’ın insanı yaratmasındaki hikmetleri, iyi, erdemli, saygın ve başarılı bir insanın özellikleri hakkında sohbette bulundu.

6 Ocak 2019 , Pazar Bu haber toplam 443 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU