Günün Tarihi:29 Ekim 2020

CHP’li Kadınlar ‘endişeliyiz’


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Kadın Kolları, ‘Trenimizi istiyoruz’ sloganıyla başlattıkları Cumartesi eylemlerinde yaptıkları açıklamada; aynı Tank Palet Fabrikası gibi Adapazarı Gar meydanı ve treninin gözden çıkarılmasından endişe duyduklarını dile getirdi.

Teşekkür

Trenimizi İstiyoruz sloganıyla her cumartesi Adapazarı Gar Meydanı’nda toplanan CHP’li kadınlar eylemlerini 8. haftasında da sürdürdü. Eylem kapsamında açıklama yapan CHP İl Kadın Kolları Başkanı Azize Çeroğlu, “Direnişimize destek veren STK’lar, değerli basın emekçileri, Emniyet Güçleri; Atatürk’ün ‘Vazifeye atılmak içinde bulunduğum durumun imkan ve şeraitini düşünmeyeceksin’ sözünü şiar alarak, bu olumsuz hava koşullarında meydana gelerek, birlikte mücadele etmekten onur duyduğum yol arkadaşlarım teşekkürler” dedi.

Destek

Başkan Çeroğlu, “15 gün önce buradan Sakarya’dan alınan değerler karşısında hak arayışı içinde olanlara Gar Meydanı ev sahipliği yapacak demiştim. Tam da dediğimiz gibi oldu ve hemen sonrasında bu meydan bizim de örgüt olarak destek verdiğimiz Tank Palet işçilerinin eylemine sahne oldu” diye belirtti.

Akar’ın konuşması

Azize Çeroğlu Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın Tank Palet işçileriyle bir araya geldiğini hatırlatarak; “Savunma bakanı şehrimizde fabrikaya gelip, ‘Çalışanlarımızın, mühendislerimizin, bölge halkının rahat olması lazım. Herhangi bir sorun yok, her şey ülkenin yararına olacak. Orada çalışanların özlük haklarına her hangi bir zarar gelmeyecek şekilde faaliyetlerimiz sürüyor, kazasız belasız bitireceğiz inşallah’ diya açıklama yapmıştı.”

Endişemiz var

Bakan Akarın açıklamasına yanıt veren Çeroğlu, “Elbette ki güçlü devletin diyenlerin savunma sanayimizin bel kemiği olan Tank Paleti özelleştirilmesini anlayamıyoruz. Bu yanlıştan dönülmelidir. Bizlerin endişesi yine buna benzer bir kararla trenimizin ve Adapazarı garının gözden çıkarılmasıdır. Bizler burada kaza bela istemiyoruz.  Dün Hızlı Trenin bakımı diye başlayan çalışmalar hala devam etmektedir. Bu hafta 8. haftamız. Yetkililere buradan bize ses verin diyoruz.”

Haykırış

Azize Çeroğlu, “İktidar partisi adayı ‘cek’li, ‘cak’lı  açıklamalar yapıyor. İsteğimizi yineliyoruz; Adaylar bu alana gelsin projelerini açıklayıp Adapazarı halkına söz versinler. Bu gün burada özellikle Tank Palet için imza toplayan işçilere, emekçilere TÜVASAŞ emekçilerine ailelerine sesleniyorum. Bizler de Ada treni için 50-60 bin imza topladık. 2014 seçimlerinde tren gelecek diye söz verdiler. Gelinen nokta ortada. Sıra şuan da Tank Palete geldi. Yarın sıra size gelmeden güç olmalı şehrimiz ve ülkemiz yararına olacak siyaset üstü her konuda güç birliği yapmalı ve birlikte haykırmalıyız.”

Anaların sesiyiz

Ocağa aş koyan anaların sesi olarak buradayız. diyen Başkan Çeroğlu, “Biz 8 hafta, aylarca sürse de siyaset üstü gördüğümüz ve ulaşımdan öte tarihle bağlantımız olan bu 120 yıllık garın ranta ve yandaşa peşkeş çekilmesine izin vermeyeceğiz. Bizler inançla, dirençle Adapazarı ekspresleri Adapazarı garına gelinceye kadar tek başımıza kalsak da bu meydanda olmaya devam edeceğiz. Bu kararlıkla herkesi selamlıyorum” dedi. 

7 Ocak 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 497 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU