Günün Tarihi:6 Mart 2021

SAMEK’lerde yeni dönem


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim kurslarında yeni dönem kayıtları tüm hızıya devam ediyor.

Kurs merkezleri

20 merkez 100 branşta yaygın eğitimde bir marka haline gelen SAMEK’ler, yeni dönemde de kursiyerlere uzman eğitmenler eşliğinde hizmet sunacak. Kayıtların ilgili kurs merkezlerinden yapılabileceğini aktaran Yaygın Eğitim Şube Müdürü Halide Kama, tüm Sakaryalıları SAMEK’lere davet etti.

 

Son kayıt 11 Ocak

11 Ocak Cuma günü kayıtların sona ereceğini belirten Halide Kama, “SAMEK merkezlerimize olan ilginin her geçen gün artması bizleri mutlu ediyor. Kursiyerlerimiz SAMEK’le hem yeteneklerini keşfediyor hem de ev ekonomilerine katkılar sağlıyor. 2. dönem kurslarımıza son kayıt tarihi 11 Ocak Cuma. Kayıt yaptırmak isteyen vatandaşlarımızın başvuruyu bizzat SAMEK Merkezlerinde gerçekleştirebilirler. Kurslarla ilgili ayrıntılı bilgi almak isteyenler ise (0264) 277 07 96 numaralı telefonu arayabilirler” ifadelerini kullandı.

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü Sanat ve Meslek Eğitimi’nde 2. dönem açılacak olan branşlar şu şekilde:

Akyazı:  İngilizce, Arapça (A.Ö.F), Bilgisayar İşletmenliği

Geyve: Güzel Konuşma ve Diksiyon, Bilgisayar İşletmenliği, Kodlama Eğitimi

Karasu: İngilizce, Arapça, Bilgisayar İşletmenliği, Bilgisayarda Hızlı Klavye Kullanımı

Sapanca: Arapça, İngilizce, Almanca, Güzel Konuşma ve Diksiyon, Bilgisayar İşletmenliği, Butik Pasta ve Kurabiye Yapımı, Türk ve Dünya Mutfağı, İtalyan Mutfağı, Pasta Hamur İşi Tatlı Yapımı.

SAMEK Eğitim ve Gençlik Merkezi: Arapça A1-A2-B1, İngilizce A1-A2-B1, Korece A1-B1, Fransızca A2, İspanyolca A1, Çince A1, Almanca A1-A2, Yabancılar için Türkçe A1-A2-B1, Güzel Konuşma ve Diksiyon, Osmanlıca 1.-2.-3. Kur, Bilgisayar İşletmenliği, Bilgisayarda Hızlı Klavye Kullanımı, Bilgisayar Destekli Muhasebe, Robot Uygulamaları, Android ile Mobil Uygulama, Autocad, Kodlama Eğitimi, Adli Kalem İşleri, Yönetici Asistanlığı.

Mutfak Atölyesi:  Aşçı Çırağı, Pasta Çırağı, Pasta Hamur İşi Tatlı Yapımı, İtalyan Mutfağı, Butik Pasta ve Kurabiye Yapımı, Türk ve Dünya Mutfağı, Kısa Programlar; Türk Mutfağında Köfteler, Mantı Makarna ve Sosları, Sokak Lezzetleri, Türk Mutfağında Dolma ve Sarmalar, Ramazan ve Bayram Mutfağı.

 

8 Ocak 2019 , Salı Bu haber toplam 602 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU