Günün Tarihi:23 Şubat 2020

‘Hayvancılık ölüyor’


Adapazarı Ziraat Odası Başkanı Ercan Ateş hayvancıların büyük sıkıntı içerisinde olduğunu belirterek, “ Et fiyatı artarken maliyetler yükselmeye devam ediyor. Hayvan çok ama alan yok. Hayvancılık ölüyor buna artık dur denmeli” dedi.

Maliyetler arttı

Tarımda olduğu gibi hayvancılıkta da sorunların giderek büyüdüğünü söyleyen Adapazarı Ziraat Odası Başkanı Ercan Ateş, çiftçinin geçinmesinin imkânsız hale geldiğini ifade etti. Piyasanın çok kötü olduğunu dile getiren Ateş, “ Döviz kurlarındaki dalgalanmanın ardından girdi maliyetlerinde inanılmaz artışlar oldu. Ancak herkesin bildiği gibi son zamanlarda döviz de yüzde 30’a yakın bir düşüş meydana gelmesine rağmen maliyetlerimizde bir azalma olmadı” dedi.

‘Dur denilmeli’

Maliyetlerde azalma olmamasına karşı et fiyatlarının gerilediğini de söyleyen Ateş, “ 6 ay önce 32-33 lira olan et fiyatı bugün 26 liralara kadar geriledi. Yemin çuvalını 80 liraya alan hayvancı nasıl para kazanacak? Dövizle birlikte yem ve saman fiyatlarına gelen zamlar neden şimdi aşağıya çekilmiyor? Oynana bu oyunlara artık dur denilmeli. Çiftçi bu kadar mağdur edilmemeli. Hayvancılık ölüyor. Tarım ve hayvancılıkla uğraşan insanların sıkıntılarına artık göz yumulmamalı. Devletin ve yetkililerin çözüm bulmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu. 

9 Ocak 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 350 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU