Günün Tarihi:30 Haziran 2022

Gebelik eğitimi


Geyve Devlet Hastanesinde hizmet veren Gebe Bilgilendirme sınıfında “Engelsiz Anne, Engelsiz Toplum” sloganıyla işitme engelli anne adaylarına işaret diliyle eğitim veriliyor.

İşaret diliyle

Doğum Hizmetlerini güçlendirme çalışmaları kapsamında Geyve Devlet Hastanesi’nde açılan Gebe Bilgilendirme Sınıfı (GBS) aktif çalışmalarıyla; üreme sağlığı, gebelik, doğum, doğum sonu ve yenidoğan bakımı gibi birçok konuda ilçedeki anne adaylarına eğitim hemşiresi Ömür Kelemci tarafından veriliyor. Tüm gebelerin, doğum öncesi, doğum ve doğum sonrası dönemlerine ilişkin bilgi sahibi olmalarını  ve bilinçli doğum yapmalarını sağlamak, anne ve baba adaylarına normal doğum eylemi, ağrı yönetimi ve yeni rollerini benimsemeleri konusunda bilgi ve beceri kazandırılması amacıyla açılan GBS’ye ücretsiz olarak kayıt yaptıran anne ve baba adaylarının eğitimlerden yararlandığını dile getiren Başhekim Uzm. Dr. Semih Songür, işitme engelli anne adaylarına yönelik işaret dili ile eğitim çalışmalarına da başladıklarını söyledi.

Annelere ulaşmak

Songür “Gebe okulumuzda, alanında uzman ve işitme eğitimi sertifikalı hemşiremiz tarafından işitme engellilere yönelik özel eğitimler vermeye başladık. İşitme engelli anne adaylarının da eğitim faaliyetlerinden yararlanması için yapılan çalışmada ‘Engelsiz Anne, Engelsiz Toplum’ sloganıyla hareket edilerek tüm anne adaylarımıza ulaşmayı hedefliyoruz. Bir işi iş olsun diye değil severek yapmak her zaman çok önemlidir. Gebe okulumuzda eğitim alan anne adayları doğum sonrası bazen bebeğini ilk yıkarken eğitim hemşiremizden yardım istiyor. O da gönüllü olarak gidip bebeği yıkayarak yardımcı oluyor. Burada bire bir yaşanan, güçlü bir paylaşım ve vatandaşlarımızın verilen hizmetten duyduğu memnuniyet bizi çok mutlu ediyor” dedi.  

11 Ocak 2019 , Cuma Bu haber toplam 693 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU