Günün Tarihi:9 Mayıs 2021

‘Özelleştirmeye karşıyız’


Türk Ulaşım-Sen Sakarya Şube Başkanı Ali Azem Fındık, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler ve Dayanışma Günü kapsamında ziyaret ettiği YENİGÜN’de stratejik öneme sahip kamu işyerlerinin özelleştirmesine karşı olduğunu açıkladı.

Çok önemli görev

Başkan Fındık ve beraberindeki yöneticiler M. Yasin Asan, Özcan Gül ve Cengiz Ertekin ile birlikte gazetemize yaptığı ziyarette, özgür basının bir ülkenin demokrasisi açısından büyük önem taşıdığını ifade ederek, “Gazeteciler olarak çok önemli görev yapıyorsunuz. Sakarya’da yerel medyanın güçlü olması ilimiz içinde bir şans. Biz de gerek sendikacı, gerekse kişisel olarak yerel medyamıza destek olmaya çalışıyoruz” dedi.

Milli Tren

Başkan Fındık, ilimizdeki kamu işyerlerinden ve stratejik öneme sahip Tank Palet Fabrikası için alınan özelleştirme kararı ve sonrasında TÜVASAŞ için alınabilecek özelleştirme kararlarının yanlış olduğunu belirterek, “Milli Tank ve Milli Tren yapılacaksa bunlar pekala fabrikaların mevcut mühendisi, memuru, teknikeri ve işçisiyle yapılabilir. Özelleştirme yerine çalışanlara sağlanacak imkanlarla millileşmeliyiz. Bu iki fabrikada ülkemiz açısından stratejik öneme sahip olduğu için özelleştirilmemeli. Aksine desteklenip büyütülerek, ülkemize hizmet etmelidir” dedi.

Türk Ulaşım-Sen Başkanı Ali Azem Fındık, yöneticiler M. Yasin Asan, Özcan Gül ve Cengiz Ertekin’i Genel yayın Müdürümüz Müjdat Çetin, Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürümüz Emin Can ve Spor Müdürümüz Ali Fikri Aşık birlikte ağırladılar. 

11 Ocak 2019 , Cuma Bu haber toplam 624 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU