Günün Tarihi:6 Mayıs 2021

‘Akgün Altuğ’un ortak mı olacak?’


Türk-İş İl Temsilcisi Cemal Yaman, SATSO Başkanı Akgün Altuğ’un, TÜVASAŞ hakkındaki sözlerini eleştirerek, “Taşınabilir yorumunu yapmak onun haddine mi?Akgün Altuğ’un gücü Tüvasaşı oradan kaldırmaya gücü yetmez” dedi.

Açıklama yaptı

Türk-İş İl Temsilcisi ve Demiryol-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Cemal Yaman, SATSO Başkanı Akgün Altuğ’un Tüvasaş’ın şehir dışına taşınması gerektiğine dair sözlerini sert bir şekilde eleştirerek, “ Akgün Altuğ durup dururken ve başımızda Tank Palet sıkıntısı varken Tüvasaş’ın konusu ile alakalı yorum yapmasının amacı ne? SATSO başkanı olarak şehir adına hiçbir düşüncesini ortaya koymayan bu insan Tank Palet’in yanına Tüvasaş’ı da koyarak birilerine rant mı sağlamaya çalışıyor. O da ortak mı bu işe?” dedi.

Onun haddine mi?

Cemal Yaman, “ Taşınabilir yorumunu yapmak onun haddine mi? Şuanda Akgün Altuğ hükümet yetkililerinin yerine mi konuşuyor? Ona vazife mi verildi, alttan politika oluşturmak için? Sakaryalılar Tank Palet için para toplayarak ülkemize kazandırdılar. Burası yüzde 49’u Katarlılara ait olan bir şirkete veriliyor. Akgün Altuğ’a soruyorum bu şirket bugüne kadar ne üretmiş de tank üretecek? 100 kişi de işçi alınacağını söylüyor. 100 kişiyi konuşarak kendilerine güldürmesinler. 100 kişi sayı mı? Değer mi, yüz kişi için fabrikanın gitmesine. Akgün Altuğ’u severim ama bu konularda yaptığı açıklamayı hoş bulmuyorum. TÜVASAŞ’da Karasu’ya paketlenince kendisi de mi ortak olacak? İşçi kesiminin üstüne gelmenin anlamı nedir? Akgün Altuğ’un gücü TÜVASAŞ’ı oradan kaldırmaya gücü yetmez” diye konuştu.

Türk İş İl Temsilcisi Cemal Yaman, KOOP İŞ Sendikası Sakarya Şube Başkanı Şevket Ulusinan ve Harb-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Yaşar Yavuz ile birlikte Gazetemiz YENİGÜN’ü ziyaret etti. Yaman ve Sendika başkanları gazetemiz Genel Müdürü Nazan Güngörsün, Yazı İşleri Müdürümüz Ekrem Ürdüç ve çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

11 Ocak 2019 , Cuma Bu haber toplam 1106 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU