Günün Tarihi:16 Ağustos 2022

‘Karardan dönülmeli’


Türk Harb-İş Sendikası Sakarya Şubesi’nce özelleştirme kararı alınan 1. Ana Bakım Merkezi Komutanlığı (Tank Palet) Fabrikası için dün Adapazarı Kültür Merkezi önünde mesai çıkışı eylem yapıldı.

Eyleme katılım

Yaklaşık bir haftadan beri süren imza kampanyasının tamamlanması sebebiyle düzenlenen eylemde yüzlerce işçi hep bir ağızdan ‘Tank Palet özelleştirilemez’ diye haykırdı. AKM önündeki eyleme Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Bayram Bozal, Türk-İş İl Temsilcisi Cemal Yaman, Harb-İş Sakarya Şube Başkanı Yaşar Yavuz ve Türk-İş Temsilciliğine bağlı şube başkanları ve işçiler katıldı.

 

Eş zamanlı yapıldı

İşçilere seslenen Genel Başkan Bozal, “Sadece Sakarya’da 50 binin üzerinde imza toplandı. Destek veren tüm Sakaryaılalara teşekkür ediyorum. Bu kampanya tüm illerimizde eş zamanlı olarak yapıldı. Tank Palet fabrikası ülkemizin önemli bir değeridir. Yok edilmesine asla izin vermeyeceğiz. Burada ülkemizin gururu olan fırtına obüslerden 281 tane üretildi. Ülke ekonomisine 1 milyar 600 milyon katkı sağlandı. Ülkenin verimli fabrikalarından biri olan bu fabrika bugün 20 milyar dolara bile kurulamaz” dedi.

 

Mitinge davet

Bu hatadan biran evvel dönülmesi gerekildiğini belirten Bozal, “Biz Altay tankının yapılmasına karşı değiliz. Ancak özel bir şirket yerine kendimizin yapılabileceğini biliyoruz. Verin Altay’ın en alasını yapalım. Tüm Türkiye bu fabrikaya sahip çıkmalıdır. Haklı davamız var. Bu karardan vazgeçilmelidir. Asla özelleştirmeyi istemiyoruz, kararın düzeltileceğine inanıyoruz” diyerek, 19 Ocak’ta Gar Meydanında yapılacak mitinge tüm Sakaryalıları davet etti.

 

 

11 Ocak 2019 , Cuma Bu haber toplam 949 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU