Günün Tarihi:29 Ekim 2020

‘Sakarya üzerine düşeni yapacaktır’


Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya’nın belediye başkan adaylarını açıkladığı programda konuşarak, “2 dönem Serdivan, 2 dönem de Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevlerini sürdüren Zeki Toçoğlu’na şahsım ve Sakaryalılar adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Umutla bakıyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, Serdivan Spor Salonu’nda gerçekleştirilen programla ilçe belediye başkan adaylarını açıklarken partililer programa ilgi gösterdiler. Tanıtım öncesi konuşan  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, burada yaptığı konuşmada, 31 Mart'ta yapılacak mahalli idareler seçimlerine yönelik Sakarya'da yapılan törenin hayırlı olmasını diledi. Ülkenin, toprakların ve vatanın çok olağanüstü dönemlerden geçtiğini anımsatan Soylu, şöyle konuştu: "O zaman kararsızdık güçsüzdük, kuvvetsizdik, endişeliydik, çocukluğumuzdan beri hep dilimize bir şey pelesenk oldu, 'Bu makus talihi nasıl yeneceğiz, tersine çevireceğiz' diye. 19. yüzyılın başında hasta adam bir Türkiye vardı, 20. yüzyılın başında yine hasta adam bir Türkiye vardı. 21. yüzyılın başına geldiğimizde önümüze hasta adam bir Türkiye bırakmışlardı. 20. ve 21. yüzyılın başında kararsızdık. Allah'ımıza hamdolsun bugün kararlıyız. O günlerde güçsüzdük, bugün güçlüyüz, o günlerde endişeliydik, bugünlerde endişeli değiliz. 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimizle beraber yarınlarımıza umutla bakıyoruz. En önemlisi o günlerde lidersizdik, bugün Allah'a hamdolsun liderimiz milletimizin önünde, dünyanın önündedir." 

 

Onurunu yaşıyoruz

Daha sonra kürsüye gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Bugün tarihi bir ana şahit olmanın onurunu yaşıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanım öncelikle huzur bulduğunuz şehrimize hoşgeldiniz diyor, aday tanıtım toplantımızın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Yatay mimariden

Başkan Toçoğlu, “Ortaokul yıllarımdan itibaren, kendi irademle dahil olduğum bu hak davasının içerisinde milletimize hizmet etme imkanı veren Rabbime sonsuz şükürler olsun. Bu süreçte davanın ahlaki sorumluluğunu her zaman üzerimizde taşıdık. Heyecanımızı hiç kaybetmedik. Sizin şehirleşme konusundaki temel ilkeniz yatay mimariye bağlı kaldık. Yatay mimariden, çevrenin, yeşilin, doğanın ve su kaynaklarının korunmasından asla taviz vermedik. 2009 yılında sizlerin tensipleriyle devraldığımız emanete sahip çıktık” dedi

 

Sizinle aynı yolda yürümek

Toçoğlu, “Ne kadar büyük bir sorumluluk üstlendiğinize; ülkemiz için, gönül coğrafyamız için, tüm dünya mazlumları için nasıl bir mücadele verdiğinize her zaman şahit olduk. Bu milletin evlatlarına kendi ülkesinde reva görülen adaletsizlikleri nasıl ortadan kaldırdığınızı bizzat müşahade ettik.  Tüm dünyanın gözünün içine bakarak, Dünya 5’ten büyüktür dediğinizde mazlum milletlere nasıl bir moral verdiğinizi en derin şekilde hissettik. Fetullahçı terör örgütünün darbe girişimlerine karşı demokrasiye, milli iradeye, özgürlüğümüze nasıl sahip çıktığınızı tüm dünya gördü. Ülkemize dönük saldırılara karşı sergilediğiniz dik duruş sayesinde Türkiye’ye diz çöktüremediler. Sizinle aynı yolda yürümeyi nasip eden Allah’a hamdolsun” dedi.

 

İlk günkü heyecanla

Başkan Toçoğlu, “Bu davaya hizmet etmek aynı zamanda yeri geldiğinde bayrağı en iyi şekilde devretmeyi de gerektirir. Bu çerçevede Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini inşallah bir başka arkadaşımıza devredeceğim. Bu süreçte ilk günkü heyecanımızla çalışma devam edeceğiz. Kendimiz aday olduğumuzda nasıl çalıştıysak yine aynı şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Sakarya’da oyumuzu yükseltmenin gayreti içinde olacağız. Kapı kapı dolaşıp, davamızı, AK Parti’yi anlatmayı sürdüreceğiz” dedi.

 

Gönül belediyeciliği

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, salonu dolduran binlerce Sakaryalıyı selamladıktan sonra konuşmasına başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugün bizleri yalnız bırakmayan tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Daha önce 2 dönem Serdivan Belediye Başkanlığı, 2 dönemde Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevlerini sürdüren Zeki Toçoğlu’na şahsım ve Sakaryalılar adına şükranlarımı sunuyorum. Önümüzdeki seçimlerde Büyükşehir ve ilçelerimizde partimizi temsil edecek Belediye Başkan Adaylarına kolaylıklar diliyorum. Sakarya’nın tercihini gönül belediyeciliğinden yana kullanacağına inanıyorum. Sakarya bu seçimlerde de partimizin bayrağını en yukarıda dalgalandıracaktır. AK Parti olarak tek amacımız Sakarya’yı ve Sakarya halkını hak ettiği hizmetlere ulaştıracağız” dedi.

 

MHP adayına destek

Taraklı'da AK Parti olarak aday göstermediklerini Cumhur İttifakı kapsamında MHP Adayı İbrahim Pilavcı'yı destekleyeceklerini dile getiren Erdoğan, Pilavcı'yı da kürsüye davet etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Cumhur İttifakı olarak, biliyorsunuz dayanışmamız çok güçlü olacak ve en ufak bir fitneye fesada yer vermeyeceğiz. Onun için de nasıl ki AK Parti adayına oy veriyorsak, aynı şekilde Cumhur İttifakı'nda MHP adayına da oyumuzu o şekilde vereceğiz. Çünkü bu bir ittifaktır, bu ittifakta asla tavize yer yok." dedi.

 

İş kabirde biter

Sakarya'da Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'nu yeniden kürsüye çağıran Erdoğan, "İki dönem Serdivan iki dönem de Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Bey'i tebrik ediyoruz ve tabii bizde biliyorsunuz dava olduğu için iş bitmez, 'Durmak yok, yola devam' diyoruz. İş nerede biter? Kabirde biter. Az önce konuşmasıyla gördünüz Sakarya Belediye Başkan Adayımız Ekrem Yüce ve inşallah 31 Mart akşamı çok farklı bir şekilde sandıklardan AK Parti'yi çıkartacağız. Büyükşehri aynı şekilde çıkaracağız ve ilçe belediye başkanlarını da AK Partili belediye başkanlarımız olarak sandıktan inşallah çıkartacağız ve hayırlı olsun diyoruz." diyerek sözlerini tamamladı. 

14 Ocak 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 570 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU