Günün Tarihi:2 Aralık 2020

Babaoğlu’ndan istifa açıklaması


Turgut Babaoğlu, MHP’den istifasıyla ilgili yaşanan spekülasyonlara açıklama yaptı.

Başka partiyle devam

Hendek’te MHP’den bir süre önce istifa eden ve yaşanan karışıklıklara açıklama yapan Babaoğlu, “Milliyetçi Hareket Partisi’nden istifa sürecim hakkında maalesef çok fazla spekülasyon ve dedikodular oluşturulmuştur. Her yeni gün bunlara yenileri eklenmektedir. Bu tür söylem ve söylentileri ortadan kaldırma adına bu açıklamayı yapıyorum. Yıllardır mensubu olduğum Milliyetçi Hareket Partisi’nden 13.01.2019 tarihli dilekçem ile istifa ettim. Dileyen vatandaşlarımız ilgili dilekçeyi Parti Teşkilatı’ndan tarihi ve sayısıyla teyit edebilir. Bundan sonraki süreçte bir siyasi parti ile yola devam etmek zorunluluğu doğmuştur. Bu konuyu da izah etmek zorundayım.”

Asıl iş

Babaoğlu, “Günümüz seçim sistemlerinde bağımsız olarak yerel yönetimlerde belediye başkanı seçilmek mümkündür. Hendek’te de seçimlere ‘bağımsız’ olarak girmem durumunda halkımızın belediye başkanlığını teveccüh edeceklerinden şüphem yoktur. Ancak sadece belediye başkanı olmak bir şehir için projelerinizi hayata geçirmek adına yeterli değildir. Yani bizim amacımız Hendek Belediyesi Başkanı koltuğuna oturmaksa hemen şimdi ‘Bağımsız’ aday olabilirim. Ama bizim asıl işimiz başkan olduktan sonra başlayacak.”

Duyuru yapılacak

Turgut Babaoğlu, “An itibarıyla biz bir çalışma ve aksiyon içerisine girmez isek, önce şahsımın sonra da bize gönül vermiş hemşerilerimin mağdur olacağı kesindir. Farklı iletişim araçlarından şahsıma ve arkadaşlarıma vazgeçmemiz yönünde telkinde bulunmaya çalışanların da çabası beyhudedir. Kıymetli halkımıza ve basın mensuplarına çok kısa bir zaman içinde Hendek’e hak ettiği hizmeti vermek adına hangi siyasi parti ile devam edeceğimizi duyuracağız” dedi.

16 Ocak 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 545 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU