Günün Tarihi:17 Mayıs 2021

Farklı kültürler kaynaşıyor


Vali Ahmet Hamdi Nayir ve ilimizin farklı güzelliklerini tanımak için 8 farklı şehirden gelen öğrenciler, Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü (KYK) tarafından geleneksel olarak düzenlenen Mühendislik (Ar-Ge İnovasyon) alanında programların yer alacağı “4. Tematik Kış Kampı” açılış törenine katıldı.

Törene katılım

Arifiye Belediyesi Kültür Merkezi Kongre Salonu’ndaki programa Vali Ahmet Hamdi Nayir, Gençlik ve Spor Bakanlığının Temsilcileri, SAÜ Rektörü Fatih Savaşan, SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Mimar Sinan Mühendisler Birliği Genel Başkanı Kemal Kaptaner, Mimar Sinan Mühendisler Birliği-KYK Genel Koordinatörü Prof. Dr. Ali Deniz, kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Mimar Sinan Mühendisler Birliği Genel Başkanı Kemal Kaptaner ile MSMB-KYK Genel Koordinatörü Prof. Dr. Ali Deniz, gençlerimizin bu kamplarda hem kaynaştıklarını hem de mesleki alanda farklı yaklaşımlar bulabileceklerini söyledi.

Misafirler ağırlandı

Farklı illerden öğrencileri ilimizde ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını ifade eden Vali Nayir, “Bizler Gençlik ve Spor Bakanlığımızı, Kredi Yurtlar Kurumumuzu daima, öğrencilerimize sıcak bir yuva oluşturmakla görevli, onları en uygun ortamlarda barınmayı sağlayacak teşkilat olarak biliyoruz. Ancak bugünkü ortamda hedeflerini bu kadarla kısıtlı tutmadıklarını görebiliyoruz. Aynı zamanda barınmanın yanında iyi bir eğitim için de belirli fırsatları değerlendirme, belirli bir ortamı oluşturmak için büyük gayret sarf ediyorlar. Böyle bir programın İlimizde düzenlenmiş olması da aynı zamanda bizler için gerçekten gurur vericidir.”

Başarıda ayrıntılar

Vali Nayir, “Mükemmellikler için detaylara bakmak lazım, başarılar ayrıntılarda gizlidir. Sizler okullarınızda mutlaka eğitim alıyorsunuz ama buradaki başarıyı ve mükemmelliği sağlamak için, daha fazla detay gerektiren programlara da ihtiyaç vardır. İnanıyorum ki, bir hafta sürecek bu program, bu detayların hatırlatılması bakımından hayatınızda önemli bir yer tutacaktır. Tecrübe insanlığın ortak mirasıdır, herkes o tecrübeden istifade etmek zorundadır. Herkes yeniden tekerleği icat etmiyor, ancak icat edilenlerin üzerine bir şeyler koymaya çalışıyor. Buradaki programda bir hafta boyunca mühendishane birikimi olarak sizler de bu tecrübeden istifade edeceksiniz, onların üzerine konulabilecek konularda ümidiniz, cesaretiniz artmış olarak buradan ayrılacağınızı umuyorum” dedi.

İlimizin faaliyetleri

Vali Nayir, “8 farklı şehirden gelen öğrencilerimize ilimizin güzelliklerini de tanıtmak için bu kamp aynı zamanda bizler için de fırsattır. İlimizi tarımıyla, sanayisiyle, turizmiyle, doğal güzellikleriyle de bir nebze olsun tanımaya çalışacaklar. Anne babaların inanarak, güvenerek emanet ettiği siz gençlere bu hizmeti veren Gençlik Spor Bakanlığımıza, Mimar Sinan Mühendisler Birliğine ve ev sahipliği yapan Belediyemize, İlçe halkımıza teşekkür ederken, böylesi başarılı bir programın bundan sonraki programlara önayak olması diliyorum” ifadelerini kullandı.

214 öğrenci

KYK Genel Müdürlüğünce bu yıl dördüncüsü düzenlenen ‘KYK Tematik Kış Kampları’ 12 farklı ilde çeşitli alanlarda 2 bin gence ev sahipliği yaparken, Türkiye’nin geleceğini şekillendiren milli sanayi hamlesi ve mühendislik çalışmalarının tartışılacağı, KYK Mühendislik AR-GE İnovasyon Kampına Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İzmir, Kocaeli ve Sakarya’dan 214 öğrenci katılıyor. Yurtlarda barınan gençlerin serbest zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmelerine; bedensel, zihinsel ve kültürel yönden gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla gençlerin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda düzenlenen kamp Muhammed Fatih Safitürk Yurdunda 5 gün boyunca devam edecek.

22 Ocak 2019 , Salı Bu haber toplam 554 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU