Günün Tarihi:26 Kasım 2020

Ziraat Odalarında seçim zamanı


Ziraat Odaları’nda mahallelerde delegelerin belirlenmesinin ardından genel kurul tarihleri de belli olmaya başladı. Adapazarı, Akyazı, Kocaali ve Erenler Ziraat Odalarında seçimler Şubat ayı içerisinde gerçekleştirilecek.

İlçeler açıkladı

TZOB’a bağlı il genelindeki Ziraat Odaları geçtiğimiz ay mahallelerinde gerçekleştirdiği delege seçimleri sonrasında seçim hazırlığı içine girdi. Adapazarı, Akyazı, Kocaali ve Erenler Ziraat Odalarında Şubat ayı içerisinde seçim heyecanı yaşanacak. Diğer ilçelerin de seçim tarihlerini kısa süre içerisinde açıklaması bekleniyor.

 

Önce Adapazarı

Adapazarı Ziraat Odası, Kocaali Ziraat Odası ile birlikte genel kurulunu gerçekleştirecek olan ilk oda oldu. Adapazarı Ziraat Odası Başkan Ercan Ateş, Adapazarı’nda 84 Serdivan’da ise 24 olmak üzere 108 mahallede delege seçimi yaptıklarını ifade ederek, “ Bu sürecin ardından 1 Şubat 2019 tarihinde odamızın genel kurulunu yapacağız. Sakarya Ticaret Borsası’nda saat 14.00’da yapılacak olan genel kurulumuza çiftçilerimizi bekliyoruz” dedi. Adapazarı’nda başarılı işlere imza atan ve çiftçinin güvenini kazanan Başkan Ateş’in seçime tek liste olarak girmesi bekleniyor.

 

Tunca yeniden aday

Adapazarı’nın yanı sıra Koacali Ziraat Odası’nın da olağan genel kurulu 1 Şubat 2019 tarihinde gerçekleştirilecek. Oda Başkanı Tamer Tunca 34 mahallede kurulan sandıklarla 42 delegenin belirlendiğini ifade ederek, “ 1 Şubat’ta çiftçilerimizle birlikte genel kurulumuzu gerçekleştireceğiz. Belediye Düğün Salonu’nda yapılacak olan genel kurulumuzun ilçemize ve çiftçilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi. Tunca yapılacak olan seçimlerde başkanlığa yeniden aday olacağını da sözlerine ekledi.

 

Akyazı 6 Şubat’ta

Akyazı Ziraat Odası’nın Genel Kurulu’nda ise Şener Bayraktar’ın yeniden başkanlığa aday olacağı öğrenildi. 6 Şubat Çarşamba günü Akyazı Ticaret Borsası toplantı salonunda saat 14.00’da yapılacak olan genel kurulda Şener Bayraktar’ın seçime tek liste olarak girmesi bekleniyor.

 

Özüpek tek liste

2017 yılında kurulan Erenler Ziraat Odası’nın genel kurulu ise 7 Şubat Perşembe günü Erenler eski belediye binasında yer alan konferans salonunda gerçekleştirilecek. Saat 11.00’da başlayacak olan kongreye çiftçileri davet eden Erenler Ziraat Odası Başkanı Fehmi Özüpek, “ İlçemizde yer alan 57 mahallede de delege seçimlerimizi tamamladık. Şubat ayının 7’sinde yapılacak olan genel kurulumuzun ilçemize ve çiftçilerimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Odamızın kurulmasının üzerinden geçen kısa süre içinde ilçemiz çiftçilerine güzel hizmetler sunmaya çalıştık. Yeniden seçilmemiz durumunda da çiftçimizin ve tarımımızın gelişmesi için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu. Erenler Ziraat Odası’nın kurulduğu günden itibaren yoğun bir şekilde çalışan başkan Fehmi Özüpek’in genel kurulda seçime tek liste olarak girmesi bekleniyor.

23 Ocak 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 866 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU