Günün Tarihi:11 Ağustos 2020

Mamografi cihazı yenilendi


Adapazarı İlçe Sağlık Müdürlüğüne bağlı dijital röntgen ve mamografi cihazı son teknoloji ile yenilenerek vatandaşların hizmetine sunuldu.

Ücretsiz tedavi

Adapazarı İlçe Sağlık Müdürlüğüne bağlı Verem Savaş Biriminin çalışmalarıyla ilgili bilgi veren İlçe Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Tekin Ulaş Karatepe, “Ateş, gece terlemesi ve 2-3 haftadan uzun süren öksürük gibi şikayetleri olan hastalar, bir sağlık kuruluşuna muayene olan ve verem tanısı konulan her hasta Verem Savaş Birimimize başvurarak ücretsiz tedavi edilmektedir” dedi. İstiklal Mahallesi Yıldız Caddesi No: 4/1 adresinde hizmet veren Adapazarı Verem Savaş Birimi Sorumlusu ve Sakarya Tüberküloz İl Koordinatörü Dr. Merve Durak da salı ve cuma olmak üzere haftada iki gün PPD testi yapıldığını kaydetti.

Desteğe devam

Kullanılan mamografi ve röntgen cihazının yerine, yeni son tıbbi teknoloji ile uyumlu dijital mamografi ve dijital röntgen kurulumunun da tamamlandığını belirten İlçe Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Karatepe, “Bakanlığımız ve İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından, ilçemizde birinci basamakta son tıbbi teknolojiler ile uyumlu sağlık hizmeti veriliyor. Çalışmalarımız İl Sağlık Müdürlüğümüzün destekleri ile devam edecek” ifadelerini kullandı. 

23 Ocak 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 578 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU