Günün Tarihi:19 Nisan 2021

Köpek ameliyat ettirildi


Erenler’de bir köpeğin hasta ve bitkin halde olduğu bilgisinin Erenler Belediyesi sosyal medya hesabına bildirilmesiyle belediye ekipleri hemen harekete geçti. Belediye veteriner hekimi tarafından meme tümörü olduğu tespit edilen sahipsiz köpek hemen ameliyata alınarak tedavi edildi.

Sosyal medya

Erenler Belediyesi gerek aşı kampanyaları gerek kış şartları dolayısıyla oluşturulan beslenme noktaları ile ilçedeki sahipsiz hayvanlara sahip çıkarak diğer kurumlara örnek olmaya devam ediyor. Erenler Belediyesi sosyal medya hesabına gelen hasta bir köpeğin ihbarı üzerine harekete geçerek sahipsiz hasta köpeği Belediye veteriner hekimi tarafından tedavi altına alındı.

Büyükşehir

Sosyal medya hesabına gelen hasta bir köpeğin ihbarı üzerine harekete geçen ekipler, sokakta hasta ve bitkin bir şekilde duyarlı bir vatandaş tarafından fark edilen köpek vatandaşın ihbarı üzerine Erenler Belediyesi ekiplerince bulunduğu yerden alınarak Erenler Belediye veteriner hekimine teslim edildi. Muayene sonrası meme tümörü olduğu anlaşılan köpek ivedilikle ameliyata alınarak Sakarya Büyükşehir Belediyesi geçici bakım evinde götürülerek tedavi altına alındı.

Yaşama hakkı

Erenler Belediye Başkanı Cavit  Öztürk,  “Duyarlı bir vatandaşımızın sosyal medya üzerinden bizlere hasta köpek ile ilgili ihbarda bulunması ile hemen belediyemizin sahipsiz hayvanları yakalama ekiplerini olay yerine gönderdik. Ekiplerimiz sahipsiz köpeği bulunduğu yerden alarak belediyemiz veterinerine teslim etti. Sahipsiz köpeğin şu an bakım evinde tedavisi sürmektedir. ‘Yaradılanı, yaradandan ötürü sevdiğimiz’ için, en az bizler kadar yaşama hakkı olan bu canlılara her zaman sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi.

 

24 Ocak 2019 , Perşembe Bu haber toplam 575 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU