Günün Tarihi:2 Nisan 2020

Başhekimler Hendek’te toplandı


Kamu Hastaneleri Başhekimleri yılın ilk toplantısındaİl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü’nün başkanlığında Hendek’te bir araya geldi.

Sağlık hizmetleri

Hendek Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Sedat Aydın’ın ev sahipliğinde gerçekleşen başhekimler toplantısı, Hendek Devlet Hastanesiyle ilgili sunumla başladı. Başhekim Aydın, Hendek Devlet Hastanesi’nin günden güne büyüdüğünü dile getirerek, 2017 yılının ekim, kasım ve aralık aylarını kapsayan üç aylık dönemde 36 bin 541 kişinin acil sağlık hizmetlerinden yararlandığını belirterek bu sayının 2018 yılının aynı döneminde 39 bin 412’ye yükseldiğini kaydetti.

 

Yanık ünitesi

Tıbbi görüntüleme hizmetlerinin neredeyse tamamının kullanıldığı hastanede, uyku laboratuvarından bin 613 kişinin hizmet aldığını dile getirdi. Diyaliz ünitesinin önemli bir ihtiyaca cevap verdiğini ifade eden Aydın, oluşan talep nedeniyle cihaz sayısını artırmayı planladıklarını söyledi. Yanık tedavi ünitesi için çalışmaların devam ettiğini belirten Aydın, bu bölümle ilgili steril yoğun bakım ünitelerinin oluşturulduğunu kaydetti. Endoskopi hizmetinin yeniden başladığını dile getiren Aydın, hastanede kolonoskopi hizmeti verilmesi için genel cerrahi uzmanının ilgili eğitimleri almaya başladığını söyledi.

 

Hendek’te kolonoskopi

Hastane içerisinde kreş hizmeti verilmesi için çalışmaların başladığını da paylaşan Aydın, 10 yataklı yoğun bakım servisinde son altı ayda doluluk oranının yüzde 44 seviyesinde olduğunu belirterek, son altı ayda 162 hastanın yoğun bakımda yattığını kaydetti. Aydın bu sayının yıl içinde 321’e kadar yükseldiğini söyledi. Toplantının ikinci bölümünde diğer hastane başhekimleri deİl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü’ye yapılan çalışmalarla ilgili bilgi paylaşımda bulundu.İl Sağlık Müdürü Öğütlü yapılan çalışmaları takip ettiklerini belirterek, başhekimlere teşekkür etti. Toplantı hastanelerin idari ve mali işlerinin değerlendirilmesiyle son buldu.

 

25 Ocak 2019 , Cuma Bu haber toplam 1110 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU