Günün Tarihi:16 Ocak 2021

Süt destekleri ödeniyor


Adapazarı-Serdivan-Erenler-Arifiye Süt Üreticileri Birliği Başkanı Mahit Tınmaz 2018 yılı Eylül-Ekim-Kasım ayları çiğ süt destekleme ödemelerinin ödenmeye başladığını söyledi.

Çiğ süt ödemeleri

Adapazarı-Serdivan-Erenler-Arifiye Süt Üreticileri Birliği Başkanı Mahit Tınmaz çiğ süt destekleme ödemelerinin ödenmeye başladığını belirterek, “2018 yılı Eylül-Ekim-Kasım dönemine ait desteklemeler çiftçilerimizin hesaplarına yatmaya başladı. Birinci grupta yer alan ve kimlik numarasının son hanesi 6-8 olan üreticilerimize 25 Ocak Cuma günü saat 18.00'den sonra ödemeler yapıldı. İkinci grupta yer alan ve kimlik numarasının son hanesi 0-2-4 olan çiğ süt üreticilerimize ise 1 Şubat Cuma günü ödemeler yapılacak” dedi.

 

Ücretler

Destekleme ödemelerinin çiftçiye ilaç gibi geldiğini ifade eden Tınmaz, “Soğutulmamış süt 3 kuruş, soğutulmuş süt 9 kuruş, soğutulmuş ve örgüt üzerinden pazarlanan 15 kuruş destekleme veriliyor. Devletimiz bu desteklerin 2019 Ocak, Şubat ve Mart aylarında 25 kuruş olacağını açıkladı. Biz bu desteklemelerin artarak diğer aylarda da devam etmesini istiyoruz” şeklinde konuştu.

27 Ocak 2019 , Pazar Bu haber toplam 958 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU