Günün Tarihi:4 Ağustos 2021

Vali Kırımlı Türkleri ağırladı


Sakarya Kırımlı Türkler Derneği Başkanı Vefa Coşkun ve yönetimi, Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir’i ziyaret ederek “hayırlısı olsun” dileklerinde bulundu.

Soruları yanıtladı

Vali Ahmet Hamdi Nayir’in “Sakarya’da kaç tatar var, Kırım Tatarlarının kökeni nedir ve Kırım Tatar Bayrağının anlamı nedir?” sorusuna karşılık Sakarya Kırımlı Türkler Derneği Başkanı Vefa Coşkun ise; 5 bin civarında Kırım Tatar olduğunu, Kırım Tatar Bayrağı’nda ki simgelerin ise; Mavinin Gökyüzü ve Denizi, Tamga’nın 3 dişinin ise Adaleti ve Kırım Tatar’ın Hanı ve Sultanlarını temsil ettiğini, Kıpçak ve Oğuz Türkleri karışımı olduğunu belirtti.

Hediye

Başkan Vefa Coşkun’a ziyarette ve eşi Mehtap Coşkun, Derneğin Genel Sekreteri Çağlayan Kart, Yönetim Kurulu Üyesi Şennur İpek ve Derneğin Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Nedim Ergün Kırımlı eşlik etti.  Başkan Coşkun, ziyaret anısına Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir’e; üzerimde Kırım Tatar Bayrağı’nın bulunduğu kaşkol ve masaüstü Türk Bayrağı ve Kırım Tatar Bayrağı hediye etti.     

27 Ocak 2019 , Pazar Bu haber toplam 638 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU