Günün Tarihi:4 Temmuz 2020

‘Hizmet fakiriyiz’


Akyazı Yağcılar Mahallesi Muhtarı Ali Öz “Hizmet fakiriyiz” diyerek; Akyazı Belediyesi’nin son 5 yıldır kendilerine üvey evlat muamelesi yaptıklarını söyledi.

Sıkıntımız çok

Özellikle Mahalle yollarının adeta birer köstebek yuvası haline geldiğinin altını çizen Muhtar Ali Öz, “Allah merhum Cevat Ayhan büyüğümüzden razı olsun.  Mahallemizin ortasından geçmekte olan ana yolumuzu karayolları ağına aldırmamış olsaydı bugün ana yolumuzda mahalle yollarımız gibi olacaktı. Yağcılar Mahallesi olarak sıkıntımız sadece yollarımız değil. Kanalizasyonumuz olmadığı için alt yapı sorunumuz var. Bu asırda böyle bir sorun hiç olmaması lazım ama maalesef bizde var. Mahallemizle ilçe merkezimiz arasında 2 kilometre bile yok. Buna rağmen bu sıkıntı var. Ayrıca doğalgazımız yok. Altındere’ye verileceği söylenen doğalgaz şayet bize de verilmezse mahallemizden geçişine asla izin vermeyeceğiz. Bunun bilinmesini istiyorum.”

Dere pislendi

Mahallelerinden geçmekte olan Yağcılar deresinin geçmişte tertemiz aktığını, içilebilir durumda olduğunu ve kendi mahalle çocukları ile birlikte Akyazı’dan gelen çocukların her gün yüzebildikleri bir dere olduğunun altını çizen Muhtar Öz, “Bugün ise pislikten geçilemiyor. Bırakın o suyu insanların içmesini hayvanlarımıza bile içeremiyoruz. O nedenle bu suyumuzu kirletenlerin bulunup cezalandırılmalarını ve eskiden olduğu gibi tekrar suyumuzun temiz halde akmasının sağlanmasını yetkililerden bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Mesire alanı temizlenmeli

Aynı dere üzerinde oluşan şelaleden yararlanmak suretiyle alan üzerinde mesire yeri yapılabileceğini bu durumdan bütün insanların faydalanabileceklerinin de altını çizen Muhtar Ali Öz, “Şu an itibarıyla bahse konu olan bu alanımız üzülerek ifade etmeliyim ki, sarhoşların ayyaşların mekanı hali gelmiş durumda. Ne yaptıysak onlardan kurtulamadık. Güvenlik güçlerimizden isteğimiz o sarhoş ve ayyaşlardan Mahallemizin ve o alanın temizlenmesidir” şeklinde konuştu.

Köprü sorunu

Muhtar Öz, “Mahallemiz gerçekten tam bir ifadeyle hizmet fakiri bir mahalle konumundadır. Mahallemiz sınırları içinde bulunan iki köprü arasında kalan bölümde yaya yolu yapılması gerekiyor. Çünkü yayalar trafiği hayli yoğun olan bu bölgede yürümekte zorlanıyorlar ve tehlike içinde yürümek istemiyorlar. Hayati önem arz eden bu sorunun can kaybı yaşanmadan çözüme kavuşturulmasını bekliyoruz. Nasıl ki şikayet ettiğimiz kurumların isimlerini zikrederken, memnun olduklarımızdan da bahsetmemiz ve onların isimlerini de kamu oyuyla paylaşmamız lazım. SASKİ ile SEDAŞ’tan  memnunuz ve mahallemize getirdikleri hizmet içinde onlara teşekkür ederiz” dedi.

Seçimler 

Muhtar Öz, “Herkes biliyor ki 31 Mart tarihinde mahalli seçimleri yapacağız. 31 Mart seçimlerinde de tekrar adayım. Ancak yaptığım açıklamaları hiç kimse bir seçim yatırımı olarak görmesin ve mazeret gösteriyorum zannetmesin. Ben bu tür açıklamaları 5 yıllık muhtarlık dönemimde bir hayli yaptım. Ayrıca benim seçim kaygımda yok. Benim asıl amacım yapamadıklarımı ve getiremediğim hizmetleri neden yapamadığımı ve neden getiremediğimi mahalle sakinlerimle paylaşmaktır. Bunun da altını mutlaka çizmek isterim” dedi. Akyazı 1 Yağcılar Mahallesi Akyazı’nın hem alan bakımından hem de nüfus bakamından küçük mahallelerinden biri. Mahallede 230 hane var. Nüfusu 975 ve seçmen sayısı ise 700.

28 Ocak 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 407 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU