Günün Tarihi:31 Ekim 2020

Ulaşıma büyük tepki!


Adapazarı Serdivan-Cezaevi Dolmuş Hattı’nın Güneşler Köyiçi mevkindeki 20 yıllık güzergahın değiştirilmesi vatandaşların tepkisine yol açtı.

Çevreyolu üzeri

Güneşler Köyiçi’nde oturan vatandaşlar deprem sonrasında Serdivan Cezaevi Hattı’nda çalışan dolmuş taksilerden birinin köy içinden geçmeye başladığını belirterek, “İki dolmuştan biri buradan geçerken, bilinmeyen bir nedenle hattın güzergahı değişti ve dolmuşlar köy içine girmeden çevreyoluna çıkmaya başladı” dediler.

Güzergaha dönsün

Güneşler köy içinde oturan vatandaşlar, yeni güzergahın herkes için tehlike arz etmesinin yanında yerleşim birimlerinden uzaklaştırıldığını belirterek, “Minibüsçülerle dolmuş taksicilerin çekişmesi yüzünden olduğu belirtilen değişime karşıyız. 20 yıllık güzergahı bize sormadan değiştirmek olur mu? Bu nasıl belediyecilik, bu nasıl ulaşım?” dediler.

İsteyen değiştirebilir mi?

Vatandaşlar, dolmuş taksicilerinde bu durumdan rahatsız olduklarını belirterek, “Dolmuşçular bize güzergahlarının zorla değiştirildiğini söylüyorlar. Bu olacak iş mi? Eğer yeni istek varsa, bir araçta oradan geçer, bizi mağdur ederken başkasını mutlu etmek olur mu? Bu nasıl belediyecilik anlayışı. Bun son verilmesini istiyoruz” dediler.

 

28 Ocak 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 988 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU