Günün Tarihi:9 Ağustos 2022

Kaynarca atıksu projesi hazır


Kaynarca’ya yapılacak olan Atıksu Arıtma Tesisi ve Kanalizasyon yatırımı için hazırlanan proje tamamlandı.

Yatırım çalışmaları

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, AK Parti Kaynarca Belediyesi Başkan Adayı Murat Kefli’yi ağırladı. Kefli’ye adaylık sürecinde kolaylıklar ve başarılar dileyen Keleş, Kaynarca’da yaptıkları yatırımlarla içmesuyu sorununu tamamen çözüme kavuşturduklarını söylerken, ilçeyi yeni yatırımlarla buluşturacakları bilgisini verdi.

Proje tamam

Büyükşehir sınırlarına dâhil olmadan önce Kaynarca’nın altyapı anlamında ciddi sıkıntılar yaşadığını ve bölgede su yetersizliği sorunu olduğunu söyleyen Dr. Rüstem Keleş, “Bu sorunları çözüme kavuşturmak için ilçemizin 41 mahallesini kapsayan 10 milyonluk projeyle Sapanca Gölü’nün suyunu Karadeniz kıyılarına kadar ulaştırdık. Şu anda bölgedeki vatandaşlarımızın musluklarına Hızırilyas Su Yönetim Merkezi’nde arıtılan birinci sınıf içmesuyu ulaşıyor. Yine mahallelerimizde şebeke ve abone bağlantılarını yenileme çalışmalarımız sürüyor. Kaynarca Atıksu Arıtma Tesisi ve kanalizasyon yatırımı için de projemiz tamamlandı.”

Yakında hizmette

Keleş, “Önümüzdeki süreçte bu projemizi de hayata geçireceğiz. Bu ziyaret vesilesiyle Kaynarca Belediye Başkan Adayı Sayın Kefli’ye kolaylıklar ve başarılar diliyorum” derken, AK Parti Kaynarca Belediye Başkan Adayı Murat Kefli ise, “İlçemize yaptıkları yatırımlar ve başarı dilekleri için Sayın Genel Müdürümüze çok teşekkür ediyorum. SASKİ şehrimiz için güzel hizmetleri olan önemli bir kurum. Bizler de ilçemizi en iyi şekilde yönetmek için göreve talibiz. Seçildiğimiz takdirde SASKİ’yle uyumlu bir şekilde çalışmalarımızı yürüteceğiz” dedi.

29 Ocak 2019 , Salı Bu haber toplam 782 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU