Günün Tarihi:25 Haziran 2022

“Gerekenler yapıldı’


Sakarya İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, Aytaç Çapoğlu ile ilgili iddiaların gerçeği yansıtmadığını içeren bir açıklamada bulunurken, “Hasta açısından gerekenler yapıldı” dedi.

Öğütlü’nün açıklaması şöyle; “Aytaç Çapoğlu 23.01.2019 tarihinde saat 18:40’da Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SAÜEAH) Acil Servisine yakınları tarafından getirilmiştir. Hastanın yapılan muayene ve tetkik sonuçları hastanın yakının ifade ettiği gibi basit bir gribal enfeksiyondan çok öte, ağır bir enfeksiyon tablosu düşündürmüştür. Bu nedenle hasta geldiğinden itibaren kendisini 4 kez Dahiliye bölümü, 3 kez Enfeksiyon Hastalıkları bölümü ve bir kez Kardiyoloji bölümü görüp değerlendirmiştir. Hastanın ilk geldiği andan beri yaşamış olduğu rahatsızlık nedeniyle böbrek fonksiyonları bozulmuş ve enfeksiyon parametreleri yüksek olarak tespit edilmiştir.

Enfeksiyon hastalıkları tarafından klinik durumu da değerlendirildiğinde hastaya yoğun bakım şartları altında takip önerilmiştir. 20.02.2018 tarihli Sağlık Bakanlığı’nın Acil Tebliğ’ine göre SAÜEAH Merkez Acil Servisimizde yoğun bakım yatak doluluğu nedeniyle hastaların sevk süresince gerekli tedaviyi alabileceği acil yoğun bakım birimi kurulmuştur. Yoğun bakım nakli gereken hastalar yoğun bakım yeri olmaması durumunda sevk süresinde bu alanda takip edilmektedir. Bu takip süresinde de hastayı 4 kez Dahiliye branşı, 1 kez Nefroloji, 2 kez Anestezi ve bir kez Kalp Damar Cerrahisi bölümü değerlendirmiştir. Ağır bir enfeksiyon geçiren hastanın hastalığı dolayısıyla bozulan böbrek fonksiyonları ve buna bağlık enfeksiyon parametrelerinin düşürülmesi için hastaya 3 defa diyaliz hizmeti verilmiştir. Tüm ilgili branşların hasta ile alakalı muayene notları ve önerileri hastane bilgisayar sisteminde tarih ve saatleriyle kayıtlıdır.

Hastanemizde yer olmaması durumunda hastaların yoğun bakım ihtiyaçları 112 Komuta Kontrol Merkezine bildirilmekte ve uygun hastane ve yoğun bakım arayışı sağlanmaktadır. Hastanın il dışı yoğun bakıma sevk edilmesi yakınları tarafından istenmediğinden Acil Yoğun Bakım Ünitesi’nde gerekli tedavisi uygulanmıştır. Bu süreçte hastanemizde yoğun bakım yatağı açılmış, hasta 28.01.2019 tarihi itibariyle Dahiliye Yoğun Bakım Ünitesi’ne alınmıştır. Konuyla ilgili iddialar asılsız ve gerçeği yansıtmamaktadır”.

 

29 Ocak 2019 , Salı Bu haber toplam 744 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU