SATSO kavşak açılsın istiyor31 Ocak 2019, Perşembe

Şikayet arttı

25 Aralık 2017 tarihinde inşasına başlanan Topça Katlı Kavşağı nedeniyle şehre giriş güzergahı değiştirilerek tali yol yönlendirmeleri yapıldı.  Bu durum bir yılı aşınca,  çevre işyerlerinde ticaret kaybına neden olduğu gibi ve şehre girmede karmaşık güzergahlara sapan, Sakaryalıların ve şehre dışarıdan gelenlerin şikayetleri arttı.

Üyelerin talepleri

Konu ile ilgili üyelerden gelen taleplerin artması üzerine Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, “Topça Katlı Kavşağı tamamlandığında Karasu yönünde üstten köprülü geçiş ile yoğun saatlerde ve özellikle turizm döneminde topça kavşağında oluşan trafik sorununa uzun yıllar çözüm sağlayacak olsa da,  inşaatın uzaması bıktırdı” ifadelerini kullandı.

İşbirliği yapalım

Altuğ, “Topça Katlı Kavşağı inşaatı bitmese de inşaatın bir miktar ilerlemesiyle  şehre giriş güzergahı artık daha düzelmesine imkan verebilecek  durumda görünüyor. Konu ile ilgili kuruluşların işbirliği yaparak şehre girişlerin bir an önce daha düz güzergaha alınması gerekmektedir. Üyelerden gelen talep doğrultusunda dile gelmesi istenen sorun ve çözüm beklentileriyle ilgili görüşlerimizi kamuoyuyla paylaşmaya devam edeceğiz” dedi.  

Bu haber toplam 599 defa okundu.